Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Disk Drill Pro

Disk Drill Pro

Disk Drill prohledá pevný disk či jakékoli jiné paměťové médium a vypíše přehled smazaných souborů, které je možné zachránit. Půlroční verze - Chip 08/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Ať už ke ztrátě vašich důležitých fotek, videí nebo dokumentů došlo kvůli selhání hardwaru nebo nechtěným smazáním, stále máte možnost vše zachránit.

Program Disk Drill je profesionálním nástrojem na obnovu souborů, o které jste přišli vlastním přičiněním (smazáním a odstraněním z koše), při útoku škodlivého softwaru nebo třeba kvůli poškození či chybám hardwaru. Disk Drill přitom podporuje všechny běžné typy úložných médií, stejně jako všechny standardní souborové systémy (NTFS, FAT32, EXT, HFS+ ad.). Sami si přitom můžete zvolit, jaké typy souborů bude Disk Drill na disku vyhledávat, stejně jako postup skenování obsahu disku. Pokud vám rychlejší metoda skenování nepřinese očekávaný výsledek, můžete zkusit pomalejší, ale důkladnější postup vyhledávání dat k obnově. Šikovná je i funkce dodatečné ochrany důležitých souborů, která slouží jako rozšíření klasického koše, díky kterému lze rychle uvést klíčový obsah počítače do původního stavu. Obnovu všech ztracených souborů vám Disk Dril nezaručí, ale za pokus rozhodně stojí.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

DiskDrill je k dispozici i pro počítače Apple s macOS 10.8.5 a novějším.

Plnou verzi programu Disk Drill Pro můžete po instalaci a registraci používat bez funkčních omezení po dobu šesti měsíců. Běžná cena licence programu je necelých 2 300 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po spuštění zobrazí Disk Drill všechny pevné disky a jejich oddíly, stejně jako případná výměnná média typu USB flash disků nebo paměťových karet. Vyhledávání dat k obnově na zvoleném disku můžete spustit tlačítkem »Recover«, ale pokud kliknete na tlačítko vedle něj, můžete si i zvolit metodu skenování obsahu. Výsledkem skenování je kompletní přehled souborů, které umí Disk Drill zachránit. V seznamu můžete vyhledávat podle složek, názvů souborů nebo jejich typu. Disk Drill například snadno vyfiltruje všechny obrázky a fotky nebo třeba dokumenty. U souborů k obnově umí zobrazit i náhled jejich obsahu. Po výběru souborů k obnově můžete v řádku »Recover to« upravit nové umístění obnovených dat. Pokud potřebujete obnovit více souborů z jednoho disku, měli byste tato data při obnově nechat umístit na jiný než zdrojový pevný disk. Zvýšíte tím pravděpodobnost úspěšné obnovy dalších souborů. Disk Drill vás na to po kliknutí na tlačítko »Recover« upozorní.

Disk Drill nabízí hned několik různých metod obnovy smazaných dat z pevných disků a dalších paměťových médií. Běžné používání disků, ze kterých potřebujete obnovit ztracená data, ale zároveň snižuje šanci na jejich úspěšnou záchranu. Disk Drill proto nabízí i funkci na vytvoření přesného obrazu celého disku, na kterém pak můžete bezpečně pokračovat s pokusy o obnovu smazaných souborů. Při žádných pokusech o záchranu dat byste je navíc nikdy neměli ukládat na disk, ze kterého soubory obnovujete.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení