Menu
Časopis Chip

GIMP Photoshop Themepack

GIMP Photoshop Themepack

GIMP Photoshop Themepack | Krabice: koláž CHIPu

GIMP ztrácí hvězdičky díky svému ovládání, které je i po úpravách v nové verzi 2.10.10 stále obtížně. Takže, jestli jste zvyklí z Photoshopu na volby a nastavení nástrojů vlevo, vrstvy, kanály a histogram vpravo a celkově tmavší pozadí, budete po použití GIMP Photoshop Themepacku spokojeni. Free verze - Chip 06/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jste zvyklí na prostředí Photoshop, ale pro domácí používání byste si vystačili s freewarem? Použijte baliček pro GIMP, který změní vzhled a klávesové zkratky programu podle zvyklostí.

Velice slušnou alternativou k Photoshopu je GIMP. Ten má dlouhou historii, je zdarma a spustíte ho na Windows, Linuxu i Macu. Díky tomu má dobrou podporu uživatelů, spoustu návodů a užitečných diskusních fór, spoustu plug-inů, témat a dalších vychytávek. V neposlední řadě podporuje programovací Python, který vám dovolí si například udělat vlastní editační okno s posuvníky jen pro vaši práci. GIMP Photoshop Themepack je balíček s konfiguračními soubory, který sníží bariéru přechodu z Photoshopu na GIMP. Upraví rozhraní programu, přehodí ikonky v levém poli nástrojů, zešedne pozadí kreslící plochy, a přeuspořádá panely vrstev, kanálů, historie a detailů přesně tak, jak jste zvyklí. Do tohoto balíčku jsme přidali i konfigurační soubor s klávesovými zkratkami, které jsou z velké části shodné se svým komerčním vzorem.

  • Free verze
  • Uveřejněno v Chipu 06/2019
  • Info: www.gimp.org
  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Linux, macOS 
  • Bez registrace

Časově neomezená free verze programu, doplňku a efektů.

Nové rozhraní GIMPu tak, jak jste zvyklí z Photoshopu. Nastavení nástrojů vpravo nahoře, uprostřed vrstvy, kanály a histogram, celkově tmavší pozadí, které šetří oči a nezkresluje barevné vnímání obrázku. Pokud byste rádi GIMP zkusili, avšak obáváte se, že váš kreslící Wacom tablet narazí, nebojte se. GIMP pozná, že je hardware připojen, stačí ho tedy v nastavení povolit a vaše přítlaky budou rozpoznány tak, jak v PS či jiných programech. GIMP já jednu obrovskou výhodu - pomocí programovacího jazyku Python (ve verzi 2.7) si ho můžete upravit doslova jak si přejete. Automatické úpravy více obrázků naráz, úpravy za různých podmínek barev/světelnosti/objektů? Není problém.

GIMP má oproti Photoshopu jednu velkou výhodu. Je možné v něm psát skripty (dávky, automatizované úkoly) v jazyce Python 2.7. Použití skriptů je široké:
- automatický export obrázků, zpracování více obrázků/fotek naráz,
- automatické aplikování specifických formátů, možnost využití "IF podmínek" pro logické procesy (např. "jestli je fotka až moc tmavá, zkus ji zesvětlit o 5 %"),
- vytvoření GUI (okno) rozhraní, ve které můžete mít vlastní editační tlačítka i posuvníky, které mají definované vlastnosti.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení