Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

LiteManager Pro 4.9

LiteManager Pro 4.9

S pomocí programu LiteManager se můžete po místní síti i přes internet připojit ke vzdálenému počítači a na dálku jej ovládat – třeba i ze smartphonu. Plná verze - Chip 05/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete občas zkontrolovat či nastavit počítač dětem nebo prarodičům? Můžete to udělat i na dálku po internetu, aniž byste museli někam chodit.

Program LiteManager se skládá ze dvou částí – serveru a prohlížeče. Zatímco server se instaluje a spouští na stroji, který budete na dálku ovládat, prohlížeč se instaluje do počítače, na kterém budete pracovat. Prohlížeč lze ale také nahradit mobilní aplikací LiteManager, která je dostupná pro smartphony a tablety s Androidem a iOS. Na dálku lze ovládat kurzor myši i klávesnici počítače, spouštět aplikace nebo upravovat nastavení. Jednoduchým způsobem můžete také mezi počítači přenášet data nebo ve vzdáleném počítači instalovat nové programy. Zatímco v místní síti lze připojení sestavit na základě IP adresy počítače se serverovou částí aplikace LiteManager, při připojení po internetu se používá číselný identifikátor, abyste nemuseli složitě nastavovat přesměrování. Přenos je chráněn heslem a zabezpečen šifrováním, navíc je třeba jej aktivovat i na vzdáleném počítači.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Plnou verzi programu LiteManager 4.9 můžete po instalaci a aktivaci používat bez funkčních omezení po dobu jednoho roku, bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu LiteManager je zhruba 240 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Pro vytvoření nového připojení je třeba v aplikaci LiteManager, resp. v části která slouží jako prohlížeč, kliknout na zelené tlačítko »+« a následně zadat příslušný kód jako »Connection By ID«, který zjistíte na počítači, kde běží serverová část aplikace. Rovněž je třeba zadat heslo, které jste zvolili během instalace serveru. Připojení se serverem nastavíte dvojklikem na tlačítko nově nastaveného vzdáleného počítače. Pak použijte volbu »Full control« pro převzetí ovládání vzdáleného počítače. Tlačítkem »View only« zobrazíte vzdálenou plochu, ale nebudete ji moci ovládat a prostřednictvím funkce »File transfer« lze mezi počítači přenášet soubory. LiteManager má rovněž mobilní aplikace pro smartphony a tablety s Androidem a iOS. Najdete je v Obchodě Play a App Storu a prostřednictvím nastavení příslušného propojovacího kódu a hesla se s nimi snadno připojíte ke vzdálenému počítači. Jako kliknutí levého tlačítka myši pak slouží klepnutí na displej, kontextovou nabídku pravého tlačítka vyvoláte přidržením prstu na displeji.

Některé antiviry mohou LiteManager považovat za škodlivý program a jeho instalaci zablokují. V takovém případě na chvíli vypněte antivir a spusťte instalaci znovu. Abyste získali unikátní číselný kód pro připojení ke vzdálenému počítači po internetu, klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko serverové části aplikace LiteManager v oznamovací oblasti hlavního panelu Windows (vedle hodin) a zvolte funkci »Connect by ID«. Zobrazí se okno s potřebným kódem, ve kterém je třeba kliknout na »Connect«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení