Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

MP3 cutter

MP3 cutter

Abelssoft MP3 cutter je minimalistický nástroj na střih a úpravu MP3 včetně spojování několika souborů do jednoho. Plná verze - Chip 11/2018.

Pro rychlé sestříhání záznamu koncertu na jednotlivé skladby není potřeba instalovat komplikované editory. MP3 cutter to zvládne snadno.

Abelssoft MP3 cutter se nezabývá složitostmi a ihned od spuštění zobrazí přístup k hlavnímu úkolu, kde probíhá střih MP3 souborů. Hlavní obrazovka obsahuje pouze dva nástroje - editace a střih  jednotlivých souborů a naopak možnost spojení několika souborů dohromady. Pro plynulé a přirozené spojení hudby dohromady program disponuje šesti přechody pro nejvhodnější změnu. Základní síla programu tkví v editačních nástrojích. Pomocí audio histogramu přehledně zobrazuje přesné místo hudby pro změny a umožňuje kromě jednoduchého oříznutí a vystřižení také přesouvat a replikovat vybrané pasáže, modifikovat začátky a konce skladeb, vybrat jedno ze čtyř nastavení celkové hlasitosti a přidávat plynulé zeslabení a zesílení na jakékoli místo ve skladbě. Po dokončení všech úprav lze výsledný produkt exportovat do formátů FLAC, AAC, WMA, WAV, OGG a samozřejmě i MP3.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 300 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Veškeré úpravy a práce s editorem probíhají přímo audio histogramu, kde lze jednoduše označovat a přesouvat či ořezávat libovolná místa ve skladbě. Pro nastavení hlasitosti se dále nabízí čtyři globální úrovně a funkce na lokální postupné zesílení či zeslabení. Kromě editace jednotlivých souborů se dokáže mp3 cutter dále postarat o pospojování několika stop do jediného souboru. Stačí v požadovaném pořadí vybrat cesty k souborům a zvolit, zda mezi ně vložit přechody pro plynulejší začátky a konce skladeb. Pro další personalizaci programu dle svých potřeb lze zavítat do panelu nastavení, který nabídne také možnost změny jazyka (český překlad je pouze částečný), volbu výstupního adresáře, nastavení sampling rate a bitrate a tvar přechodů při zesilování a zeslabování.

Pro další přizpůsobení programu lze využít pokročilejší funkce v panelu nastavení - zde je k dispozici automatická kontrola aktualizací, možnost vyčištění výchozí složky po exportu, nastavení vzorkovací frekvence sampling rate a bitrate, zapnutí proměnného datového toku VBR, výběr jednoho ze šesti tvarů náběhu a ukončení skladby fade in/fade out a volba výstupního adresáře. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení