Menu
CHIP Speedtest

Připravujeme pro Chip 1/2015: To nejlepší pro Firefox

09.12.2014 21:11 | Karel Kovar + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 1/2015: To nejlepší pro Firefox

Ač to zní neuvěřitelně, Firefox letos slaví 10 let. I proto vám nabídneme krátkou exkurzi do minulosti i budoucnosti a přidáme nejlepší doplňky pro různé oblasti.

9. listopadu tohoto roku oslavil Firefox své desáté narozeniny. Pro pořádek je ale nutné dodat, že jeho programový kód je o ně co starší – poprvé spatřil světlo světa už v roce 2002 a kvůli ochranné známce musel několikrát změnit jméno. Z Phoenixu se tedy stal Firebirdem a teprve v roce 2004 našel svou finální podobu jako Mozilla Firefox. Tento prohlížeč vždy patřil mezi špičku a celá řada jeho verzí trhala existující rekordy – verze 3 je dokonce zapsaná v Guinnessově knize rekordů za největší počet stažených kopií – za 24 hodin jich uživatelé sáhli více než osm miliónů. Nyní ale Firefox pomalu ustupuje ze svých pozic především na úkor prohlížeče Chrome od Google, čemuž se vývojáři snaží na první pohled zabránit především jeho vizuálním napodobováním. Pravdou ale je, že na mnohem více změn lze narazit spíše „pod kapotou“.

Co nového najdete v novějších verzích Firefoxu a jak ho lze doladit do podoby ideálního prohlížeče se dozvíte v Chipu, který vychází již 12. prosince.

2015-01-pripravujeme-ffox-nahled


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.