Menu

Připravujeme pro Chip 3/2015: Nejlepší antivirová ochrana

17.02.2015 19:22 | Karel Kovar + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 3/2015: Nejlepší antivirová ochrana

Připravujeme pro Chip 3/2015: Nejlepší antivirová ochrana | foto: CHIP

Ochrana počítače proti malwaru již patří ke standardnímu softwarovému vybavení. Otázkou ale je, který bezpečnostní balík je nejlepší. My jsme otestovali čtrnáct programů a na tuto otázku známe odpověď.

Není žádným tajemstvím, že na internetu lze narazit na celou řadu virů, trojských koní, červů a jiných typů malwaru. Celkově už bylo na internetu nalezeno více než 315 milionů škodlivých programů a toto číslo se každým dnem zvyšuje. Nepříjemné ale je, že pro infikování počítače už nemusíte navštěvovat podezřelé stránky nebo stahovat nebezpečné programy. Většina moderního malwaru už v současnosti umožňuje útok téměř bez přičinění uživatele: stačí, aby nic netušící surfař klikl na podezřelý odkaz nebo jen otevřel zavirovaný e-mail. Milionové zisky výrobců malwaru znamenají, že i v budoucnu lze počítat se stále rostoucím počtem virů.

Dá se tedy předpokládat, že význam bezpečnostních balíků v budoucnu poroste. Základní otázkou je ale to, který program je pro ochranu vašeho počítače nejlepší. My jsme se spojili s odborníky z laboratoří AV Test a podrobně jsme otestovali nejlepší bezpečnostní nástroje. Testovali jsme na 64bitové verzi systému Windows 8.1.

03pripravujeme-testav2-nahled

Další podrobnosti najdete v Chipu č.3, který vychází 20. 2. 2015.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.