Menu

Připravujeme pro Chip 3/2015: Přenosné Wi-Fi disky pro mobilní zařízení

18.02.2015 18:27 | Michal Bareš + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 3/2015: Přenosné Wi-Fi disky pro mobilní zařízení

Připravujeme pro Chip 3/2015: Přenosné Wi-Fi disky pro mobilní zařízení | foto: CHIP

Externí disky patřily vždy k nejoblíbenějším počítačovým periferiím. Jejich obliba neopadá ani v dnešní mobilní době, jen mají navíc Wi-Fi a baterii a komunikují i s tablety a telefony.

pp-wifi-hdd-nahled

V posledních letech jsme si díky tabletům a smartphonům zvykli, že je jednodušší streamovat data z internetu, než si je ukládat do flashové paměti mobilního zařízení. Jedním z důvodů je omezená kapacita jejich interních úložišť, dalším pak stále rychlejší bezdrátová komunikace. Jenomže i když se dnes běžně přenáší data vzduchem rychleji než po kabelech, mobilní operátoři brzdí nadšení uživatelů prostřednictvím omezených měsíčních datových limitů. Výsledkem je, že si většina uživatelů stále stahuje oblíbený obsah na klasickém počítači a poté jej přes paměťové médium nebo Wi-Fi síť nahrává do mobilního zařízení. Právě k tomu se ideálně hodí přenosné disky, které lze snadno připojit k USB portu klasického počítače, ale zároveň dokážou sdílet obsah na nich uložený prostřednictvím vlastního Wi-Fi hotspotu.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 3/2015 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety, které vychází 20. února 2015.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.