Menu

Připravujeme pro Chip 3/2015:Přehled klávesnic pro tablety a Smart TV

18.02.2015 08:23 | Michal Bareš + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 3/2015:Přehled klávesnic pro tablety a Smart TV

Připravujeme pro Chip 3/2015:Přehled klávesnic pro tablety a Smart TV | foto: CHIP

Malé bluetoothové klávesnice usnadňují psaní textů na chytrých telefonech a tabletech, a dají se dokonce použít i pro ovládání chytrého televizoru. Vyzkoušeli jsme deset zajímavých modelů.

pp-klavesnice-nahled

Chytré telefony a tablety mají řadu skvělých vlastností, ale psaní delších textů k nim rozhodně nepatří. Na virtuální klávesnici dotykového displeje se dají psát krátké zprávy, ale delší e-maily nebo důležitější texty si většinou necháme až na posezení u počítače. Psaní krátkých zpráv trochu ulehčují inteligentní aplikace, jako například SwiftKey, ale problém s pohodlným a rychlým psaním delších textů neřeší. Univerzální malá bluetoothová klávesnice za cenu okolo 500 Kč ale dokáže změnit tablet na téměř plnohodnotný psací stroj. Samozřejmě musí být tablet vybaven schopností práce s Bluetooth a novějším operačním systémem. Bluetooth klávesnice jsou skrze HID profil (Human Interface Devic) kompatibilní s naprostou většinou Bluetooth zařízení, nezávisle na tom, od kterého výrobce pochází a jaký operační systém používají. Díky tomu je kromě tabletů a chytrých telefonů můžeme připojit i k herním konzolím, chytrým televizorům nebo například k Chromeboxu. 

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 3/2015 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety, které vychází 20. února 2015.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.