Menu

Připravujeme pro Chip 4/2015: Česko, země startupů

14.03.2015 16:56 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 4/2015: Česko, země startupů

Připravujeme pro Chip 4/2015: Česko, země startupů | foto: CHIP

Podle toho, jak moc se na českém internetu i v dalších médiích operuje se slovíčkem „startup“ by se mohlo zdát, že už neplatí „co Čech to muzikant“, ale „co Čech, to nositel geniálního podnikatelského nápadu“.

Pojmem „startup“ jsme si zvykli označovat téměř jakýkoli nový nápad na zajímavou službu či produkt, už nejen ze světa IT, který je prakticky hotový, jen čeká na svoji realizaci a obchodní model. Takový startup stane buďto strojem na peníze, nebo jej koupí Google, Facebook, Microsoft či jiný gigant a autor nápadu pohádkově zbohatne. Ano, existují takové případy, například když Microsoft koupil švédské studio Mojang, které proslulo hrou Minecraft, za 2,5 miliardy dolarů. Hlavní autor hry, pětatřicetiletý švédský programátor Markus „Notch“ Persson, si pak mohl obratem koupit luxusní sídlo v Beverly Hills za 70 milionů dolarů a na příští geniální nápad přijde třeba právě v některé ze svých 15 koupelen s toaletami Toto Neorest za 5 600 dolarů (za jednu).

O české startupové scéně si můžete přečíst v dubnovém Chipu, který vychází již 20. března.

startup-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.