Menu

Připravujeme pro Chip 4/2015: Nové tablety všech velikostí

11.03.2015 14:59 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 4/2015: Nové tablety všech velikostí

Připravujeme pro Chip 4/2015: Nové tablety všech velikostí | foto: CHIP

Nabídka tabletů je skutečně pestrá a zakoupit můžete modely mnoha velikostí a typů. Chip otestoval nejnovější produkty různých kategorií.

tablety-nahled

Trh s tablety je doslova přeplněný. Zatímco v roce 2010 byl synonymem tabletu tehdy uvedený Apple iPad s displejem o úhlopříčce 9,7“, dnes je situace zcela odlišná a objevilo se mnoho nových značek i formátů. Například konkurenční korejská značka Samsung pokrývá svými produkty celé spektrum velikostí i cenových relací. Částečně se přizpůsobuje i Apple, který také diverzifikuje své produkty, skutečně levný produkt však zatím nenabízí.

A zákazníci tuto pestrou nabídku hojně využívají. Prodávají se totiž tablety různých cenových kategorií, nejrůznějších velikostí displeje a s nejrůznějším vybavením. V podstatě neexistuje žádný dominantní produkt nebo kategorie. Tablet už vlastní zhruba 20 procent české populace, tedy asi každý pátý občan, a prodalo se jich už cca 1 660 000. Tablety se rozšiřují velmi rychle – podle výzkumu společnosti Media projekt činil v meziročním srovnání 2. pololetí 2014 a 2. pololetí 2013 nárůst téměř 80 %.

V nabídce tedy najdete tablety za několik tisíc i několik desítek tisíc, a podobně pestrá je i záplava nejnovějších tabletů, které jsme měli možnost otestovat za poslední tři měsíce. Tyto novinky najdete v naší srovnávací tabulce, kde jsou jak malé šikovné tablety s displejem o úhlopříčce7 palců, které se hodí pro hraní her a komunikaci, tak majestátní 13“ tablet, který má v sobě i projektor a můžete na něm provozovat i náročnější aplikace a použít ho místo notebooku. Srovnávací test najdete v Chipu 4/2015.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení