Menu

Připravujeme pro Chip 4/2015: Pozor, špatná aktualizace!

16.03.2015 09:06 | Karel Kovar + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 4/2015: Pozor, špatná aktualizace!

Připravujeme pro Chip 4/2015: Pozor, špatná aktualizace! | foto: CHIP

Aktualizace mají opravit chyby v systému, stále častěji ale také způsobují nepříjemné problémy. Proto lze více než kdy jindy doporučit nouzový plán.

Jen málokdy se stává, že se přední představitelé hardwarových firem, vyjadřují na veřejnosti k operačnímu systému Windows. Na konci loňského roku už ale Robertu Hallockovi z AMD došla trpělivost a na Twitteru se do Windows „opřel“. Majitelé hardwaru od AMD si totiž stěžovali, že jim nejde nainstalovat nový balíček ovladačů s označením Omega Catalyst. Jak se ale ukázalo, chyba nebyla na straně AMD, ale vše mohla aktualizace Microsoftu s označením KB3004394 – stačilo ji odebrat a instalace ovladačů proběhla bez problémů. Stejné problémy hlásili i uživatelé grafických karet od Nvidia, kterým také po instalaci záplaty nefungovaly aktualizace ovladačů. 

Při čtení těchto informací jistě celá řada uživatelů Windows zažívala pocit déjà vu, protože se s podobnými problémy nedávno setkali sami. Aktualizace KB3004394 byla pravděpodobně jen posledním článkem řetězu komplikací, se kterými se prostřednictvím aktualizací během posledních šesti měsíců museli potýkat uživatelé Windows.

2015-04-pripravujeme-update2-nahled

Další podrobnosti vám prozradíme v Chipu 4/2015, který vychází 20. března.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.