Menu

Windows jako nová

11.10.2013 13:24 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Windows jako nová

Windows jako nová | foto: CHIP

Pokud dříve začal váš operační systém stávkovat, byla prakticky jediným řešením kompletní reinstalace. U Windows 8 to však již neplatí, vše můžete snadno vrátit zpět do původního stavu. Chytré triky ale existují i pro starší verze Windows.

I méně nároční uživatelé Windows by možná uvítali kouzelné tlačítko »Reset«, které by počítač nejen restartovalo, ale také jej vrátilo do výchozí, plně funkční podoby – bez chybových hlášení, problémů s hardwarem a jiných nepříjemností. Pokud se totiž váš stroj dostal do stavu, kdy nepomáhají jednoduché nástroje na vyčištění registru nebo odinstalace nepotřebného softwaru, bude vás stát mnoho úsilí dopátrat se všech chyb a ručně je napravit.

Ve Windows 8 ale najdete zcela novou funkci resetu, která je k dispozici vždy, a má dokonce dvě varianty, lišící se důkladností obnovy. Zatímco při částečném obnovení zůstanou v počítači zachována vaše data ve standardních složkách (dokumenty, fotky, videa ad.), uživatelská nastavení i aplikace instalované v Modern UI, kompletní reset znamená i reinstalaci operačního systému.

Jak pracovat s funkcí na opravu Windows 8 a 8.1 vám poradíme v listopadovém Chipu, který vychází již 17. října 2013.

reset-win-nahled

Komentáře

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.