Přejít k hlavnímu obsahu

České mobilní sítě v testu

Josef Mika 14.01.2022

Podrobný test českých operátorů

Chip 02/2022: Již podruhé jsme s naším partnerem NET CHECK pečlivě prozkoumali kvalitu českých mobilních sítí v podrobném testu. Přesně 12 měsíců po testovací premiéře projel tým měřících techniků křížem krážem Českou republiku a s profesionálním vybavením nasbíral více než sto tisíc naměřených dat, která jsme následně vyhodnotili. Testeři ujeli autem v Česku celkem 3 900 kilometrů. 1200 z toho bylo po dálnicích a státních silnicích. Dalších 1700 kilometrů připadlo na 19 měst, včetně osmi středně velkých měst s 50 000 až 100 000 obyvateli a sedmi malých měst.

Blíže jsme se podívali na čtyři metropole, Prahu, Plzeň, Brno a Ostravu. Zde se náš měřící tým se dvěma batohy pohyboval 27 hodin pěšky a veřejnou dopravou. Díky tomu jsme prozkoumali kvalitu sítí v městských centrech, jako jsou železniční stanice, velká centrální náměstí a nákupní střediska.

Výsledky ukazují stav sítí všude podél našich tras a umožňují nám porovnat je s loňským měřením a také s výsledkem testu sítí, který společnost NET CHECK prováděla o měsíc dříve v sousedním Německu.

Chcete se dozvědět, s kterým operátorem si nejlépe zatelefonujete a který má naopak nejrychlejší a nejspolehlivější internet? Pořiďte si nový únorový Chip. V prodeji od 19. ledna.

Obsah: Všechna témata Chipu 02/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud