Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Česko má nového malého operátora: nabídka vypadá spíše jako předplatné

Jakub Fišer 20.11.2023
Zdroj: Tesco Mobile, oficiální press kit

Telekomunikační trh v Česku ovládají z drtivé většiny tři hlavní operátoři: O2, Vodafone a T-Mobile. Zhruba desetinu si však rozebrali také virtuální operátoři, kteří povětšinou nabízí mírně levnější tarify, anebo s konkrétním zaměřením na data, na volné minuty a podobně. Jedním z těch nejmladších na českém trhu je suboperátor Simple.

Kapitoly článku

Vyzkoušejte klidně zdarma

Ten se na českém trhu zjevil již v roce 2021, aktuálně však rozjel solidní marketingovou kampaň s heslem „Váš nový operátor“, cílí na mladé zákazníky a kromě reklamy na internetu na něj můžete narazit na venkovních poutačích nebo v tramvajích.

Simple spadá pod Tesco Mobile, což je jeden z největších tuzemských virtuálních „malých“ operátorů. Funguje na síti O2 a snaží se zaujmout jednoduchou nabídkou služeb, která v mnohém připomíná předplatné typu Netflix nebo Spotify.

Stačí si vybrat jeden ze tří tarifů, nic víc Simple nenabízí. Základní tarif obsahuje 30 volných minut, 30 SMS a 4 GB dat za cenu 199 korun měsíčně. Druhá nabídka má jednou takovou porci dat: 8 GB, k tomu 60 minut a 60 SMS. Cena činí 299 korun měsíčně.

Mohlo by vás zajímat

Za cenu 399 Kč měsíčně už získáte 16GB tarif se 120 minutami do všech sítí a 120 SMS zprávami. Zajímavostí je, že zřejmě jen základní tarif se 4GB datovým balíčkem podporuje 5G, ostatní běží na 4G LTE.

Operátor přes aplikaci

Simple umožňuje si tarif sjednat jednoduše pomocí mobilní aplikace pro iOS a Android, v čemž je jeho velká výhoda. Po nákupu dokonce získáte prvních 7 dní na vyzkoušení, což je praktika, kterou přesně využívají klasické předplatné služby.

V nabídce Tesco Mobile jsou tarify Simple relativně vyvážené. Standardní nabídka operátora totiž nepočítá s dostatečnou porcí dat i volných minut/SMS. Simple se tak celkem vymyká. Ne každému ale může být po chuti předplácení služeb přes aplikaci.

Zdroj: Simple, Tesco Mobile


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud