Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Český propojovací uzel NIX.CZ přebírá slovenský projekt SITELiX

redakce 14.01.2015

Díky tomuto kroku bude moci sdružení NIX.CZ nabídnout svým členům a zákazníkům možnost působit v moderním a rozvíjejícím se propojovacím uzlu na Slovensku, které bude fungovat na stejném principu jako český NIX.CZ. 

Slovenský trh s internetovým propojováním naopak získá partnera, jenž má bohaté zkušenosti s přenosem dat mezi internetovými operátory. NIX.CZ se také bude snažit přivést na Slovensko důležité mezinárodní hráče, kteří působí nejen v České republice, a umožní tím slovenskému trhu jeho další rozšíření. Projekt SITELiX zůstává neutrálním propojovacím uzlem pro Slovenskou republiku a nebude propojený s českým propojovacím uzlem.

Smlouva mezi zástupci společnostmi SITEL a NIX.CZ byla podepsána před koncem loňského roku. Nyní dochází k přebírání projektu, které by mělo skončit v nejbližších měsících. Projekt SITELiX bude řízen z Prahy s tím, že současní i budoucí zákazníci SITELiXu se stanou zákazníky sdružení NIX.CZ. Podle plánů sdružení NIX.CZ by měl v budoucnu fungovat projekt SITELiX na stejném modelu a stejným způsobem, jako český propojovací uzel.

Bližší informace a další směrování rozvoje projektu SITELiX budou představeny na březnové mezinárodní konferenci Peering Day, na níž se v březnu sejdou v Bratislavě odborníci na téma propojování z Evropy, Asie nebo Ameriky.

kabel-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud