Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ChatGPT pro smartphony je tady: na žádnou aplikaci v minulosti nečekalo tolik lidí tak netrpělivě

Josef Mika 06.06.2023

Mnoho lidí se jí nemohlo dočkat: Oficiální aplikace populárního chatbotu ChatGPT pro chytré telefony je konečně k dispozici ke stažení (zatím) v App Store - zdarma a bez reklam.

Kapitoly článku

Vývojář OpenAI vydal mobilní aplikaci svého známého chatbotu ChatGPT pro iOS. Společnost OpenAI uvádí, že mobilní aplikace obsahuje stejné funkce jako webová verze.

To zahrnuje i podporu ChatGPT Plus pro platící zákazníky, kteří chtějí mít přístup k pokročilejším verzím GPT-4 umělé inteligence.

Přídavná funkce rozpoznávání řeči pomocí Whisper

whisper

V oficiální mobilní verzi OpenAI je k dispozici i nástroj pro rozpoznávání řeči Whisper. Zdroj: OpenAI.com

Součástí aplikace je také systém rozpoznávání řeči Whisper s otevřeným zdrojovým kódem vyvinutý rovněž OpenAI. Ten uživatelům umožňuje do aplikace zadávat příkazy nebo otázky slovně. Aplikace pro iOS přináší také funkci, která ve webové verzi zatím není k dispozici: možnost vyhledávat v uložených chatech.

OpenAI tuto aplikaci možná spustila tak rychle proto, aby čelila šíření podvodných aplikací, které napodobují ChatGPT a OpenAI a předstírají, že jsou od skutečného poskytovatele. V obchodě App Store je více takových aplikací, některé představují bezpečnostní riziko a Apple proti jejich poskytovatelům zakročil, zejména proti těm, kteří se snaží zneužít jméno GPT. Některé aplikace také údajně přistupují k API rozhraní ChatGPT.

Aplikace ChatGPT brzy k dispozici i na další platformě: OpenAI nedávno potvrdila, že brzy bude spuštěna také verze aplikace pro Android.

Zdroj: OpenAI.com, App Store


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud