Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chromebase: All-in-One s Chrome OS

Josef Mika 11.01.2016

První all-in-one počítač s Chrome OS (tzv. chromebase) s procesorem Intel Core představil Acer. Nový chromebase doplňuje jeho portfolio produktů s operačním systémem Chrome OS – chromebooky a chromeboxy.

Acer Chromebase 24 (CA24I) se může pochlubit největší obrazovkou ze všech Chrome OS zařízení na trhu – 23,8" Full HD (1 920 × 1 080) displejem s technologií IPS. Zařízení je možné díky VESA uchycení umístit jednoduše pomocí normovaného VESA držáku na stěnu. Obrazovka podporuje 10bodové multidotykové ovládání, takže jej lze snadno nainstalovat do jakéhokoli veřejného prostoru, například jako digitální zobrazovací zařízení nebo kiosek.

Procesory Intel Core zajišťují dostatečný výkon, výbavu doplňuje až 8 GB paměti DDR3L, 802.11ac Wi-Fi nebo gigabitová LAN. Chromebase 24 je optimalizován pro videokonference – obsahuje čtyři digitální mikrofony a zachycuje obraz díky nastavitelné HD webkameře a šasi, které lze naklonit od -5 do 30°.

Všechna data uložená v chromebase nebo v cloudu jsou šifrována a chráněna čipem TPM (Trusted Platform Module) 1.2, který generuje a ukládá šifrovací klíče. Při každém nabíhání Chrome OS zkontroluje mechanismus Verified Boot integritu a platnost systémových souborů pro zajištění toho, že nebyly porušeny.

Dostupnost a ceny v ČR jestě nejsou přesně známy. Více informací najdete  www.acer.cz.

acer-chromebase-24-1-nahled

První chromebase vypadá elegantně. Procesory Intel Core budou nenáročnému Chrome OS dávat dostatečný výkon.Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud