Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Chybějící ikony v oznamovací oblasti Windows

redakce 15.09.2016

Pokud rádi ve Windows experimentujte, může se snadno stát, že po nepovedené úpravě zmizí zobrazování ikon(" ")v oznamovací oblasti. 

Pokud je chcete obnovit, klikněte nejprve pravým tlačítkem do oznamovací oblasti a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Upravit ikony oznamovací oblasti«. Ve stejnojmenném okně poté můžete nastavit, které ikony budou zobrazené, a které naopak zůstanou skryté.

Pokud ani tato možnost zobrazování ikon nevyřeší, jde o problém, který popisuje Microsoft ve znalostní bázi pod číslem 945011 (http://support.microsoft.com/kb/945011/cs).

Pro opravu spusťte editor registru a přejděte na podklíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareClassesLocalSettingsSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionTrayNotify«. Poté v pravé části okna odstraňte položky IconStreams a PastIconsStream a editor registru zavřete. Nyní stiskněte kombinaci kláves [CTRL]+[SHIFT]+[ESC], spusťte program správce úloh a jeho okně v kartě »Procesy« ukončete proces »explorer.exe«. Poté zvolte příkaz  »Soubor | Nová úloha (spustit…)«, do políčka »Otevřít« zadejte »explorer« a klikněte na tlačítko »OK«.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud