Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Čínský iPhone 14 s Androidem od originálu nepoznáte: stojí ale jen 2000 korun

Jakub Fišer 16.11.2022

Malí čínští výrobci občas přijdou s něčím neuvěřitelným. A velmi rádi kopírují úspěšné výrobce, jako je Samsung nebo Apple. Společnost LeTV vyrábí v Číně nízkonákladové telefony a jedním z nich je i Y1 Pro+, který se notně inspiroval u iPhonu 14.

Kapitoly článku

Hlavně po designové stránce byste iPhone od LeTV, respektive LeTV od iPhonu rozeznali jen těžko. Samozřejmě, že cvičené oko si detailů všimne, na ty ale čínský výrobce necílí. Nenároční zákazníci si možná ani nevšimnou, že systém je vlastně Android s grafickou nadstavbou nápadně připomínající iOS od Applu.

iPhone od čínské firmy

Zadní strana je lesklá, telefon je k mání v modré, černé a bílé-stříbrné variantě. Chloubou je hlavně čtverhranný fotomodul v horní třetině, který hostí na oko dva objektivy, ve skutečnosti ale jen jeden fotoaparát. Ten má rozlišení 8 Mpx, druhý je pak maketou. V dolní části zad je pak logo LeTV. Když jej ale zakryjete rukou, nepoznali byste iPhone od LeTV.

Co se týče výbavy modelu LeTV Y1 Pro+, není to mírně řečeno „žádná sláva“. Obrazovka na přední straně má úhlopříčku 6,5″, jde o LCD panel s rozlišení 720 × 1560 pixelů a apartním výřezem à la iPhone. V něm se nachází jednoduchá 5Mpx kamerka, žádné Face ID ani nic podobného.

LeTV Y1 Pro+

| Zdroj: LeTV / Y1 Pro+ press kit

Dále nabízí tento Číňan základní osmijádrový čipset Unisoc Tiger T610 s 12nm výrobním procesem. Grafický výkon zajišťuje Mali G52. Pokud jde o paměť, existují tři varianty: 6/64 GB, 4/128 GB a 4/256 GB. Z hlediska nabíjení jde o 4000mAh akumulátor, který vydrží zhruba jeden pracovní den a nabíjet jej můžete výkonem až 10 W. Opět – žádná sláva.

LeTV Y1 Pro+ cena a dostupnost

A kolik stojí LeTV Y1 Pro+, který se tváří jako iPhone 13 nebo 14? V základní variantě vyjde na 499 čínských jüanů (2000 korun včetně daně), v té nejvyšší pak na 699 jüanů (2800 korun včetně daně). V České republice dostupný není a asi ani nebude, jde o produkt zacílený na méně náročné zákazníky v Číně, Indii a přilehlých státech.

V porovnání s cenou iPhonu je to na hranici parodie. Nejnovější iPhone 14 totiž nyní před Vánoci stojí 26 500 korun, loňský iPhone 13 taktéž nemalých 21 500 korun.

Zdroj: Gizmochina


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud