Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Čtveřice bezdrátových routerů Wi-Fi 6

Pavel Trousil 10.04.2019

Routery společnosti Netgear podporují nový Wi-Fi standard Wi-Fi 6 (802,11ax). Novinky nabízejí zajímavé designové provedení a bezdrátové připojení o rychlosti až 10,8 Gb/s. 

Dnešní domácnosti se čím dál častěji potýkají s rostoucím počtem připojených zařízení a zvyšující se poptávkou po širším pásmu ze strany nejrůznějších inteligentních spotřebičů, jako jsou IP kamery, hlasoví asistenti a další zařízení. Domácí síť se tak stává složitější a začíná narážet na hranice současné generace Wi-Fi. Netgear proto přichází s celou řadu rychlých routerů s podporou nejnovější generace Wi-Fi 6, která přináší rychlejší připojení.

 netgear-nighthawk-ax4(1)-nahled

Netgear Nighthawk AX4 (RAX40) je nejnovějším cenově dostupným bezdrátovým routerem s podporou standardu Wi-Fi 6. Zařízení poskytuje dvoupásmové Wi-Fi připojení se čtyřmi prostorovými streamy o celkové rychlosti až 3 Gb/s (600 Mb/s + 2400 Mb/s). Rozsáhlé pokrytí Wi-Fi signálem zajišťuje dvojice externích antén se zesilovači. Součástí zařízení je také čtveřice gigabitových ethernetových portů LAN a jeden port USB 3.0. Doporučená cena je 5 820 Kč.

netgear-nighthawk-ax8(1)-nahled

Designově zajímavý bezdrátový dvoupásmový router Netgear Nighthawk AX8 (RAX80) s osmi prostorovými streamy (čtyřmi v 2,4GHz pásmu a čtyřmi v 5GHz pásmu) nabízí bezdrátové připojení o celkové rychlosti až 6 Gb/s. Vysoký výkon a široké pokrytí Wi-Fi signálem zajišťuje kombinace čtyřjádrového procesoru, čtveřice antén a technologií OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect. Součástí zařízení je také pět gigabitových ethernetových portů LAN s možností agregace dvou z nich a dva porty USB 3.0. Cena routeru je 9 720 Kč.

netgear-nighthawk-ax12-rax120(1)-nahled

Netgear Nighthawk AX12 (RAX120) poskytuje jako první na trhu osm prostorových streamů v 5GHz pásmu a další čtyři v 2,4GHz pásmu. Ve spojení s čtyřjádrovým procesorem, osmi výkonnými anténami, podporou WPA3 a technologiemi OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect nabízí připojení o rychlosti až 6 Gb/s (1,2 Gb/s + 4,8 Gb/s). Kabelové připojení pak umožňuje multigigabitový ethernetový port LAN (5G/2,5G/1G), čtveřice gigabitových ethernetových portů s možností agregace dvou z nich a dva porty USB 3.0. Doporučená cena je 11 609 Kč.

netgear-nighthawk-ax12-rax200-nahled

A poslední router z nové řady, Nighthawk AX12 (RAX200), je nejrychlejším a nejvýkonnějším bezdrátovým routerem značky Netgear. Zařízení nabízí kombinaci třípásmového připojení s dvanácti prostorovými streamy (čtyřmi v 2,4GHz pásmu a osmi v 5GHz pásmu), čtyřjádrového procesoru, osmi antén a technologií OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect, která zajišťuje připojení napříč celou domácností o celkové rychlosti až 10,8 Gb/s (1,2 Gb/s + 2x 4,8 Gb/s). Součástí routeru je také jeden multigigabitový ethernetový port LAN (2,5G/1G), pět gigabitových ethernetových portů a dva porty USB 3.0. Cena nejvýkonnějšího routeru, který se začne prodávat v květnu, zatím nebyla stanovena.

Novinky lze snadno a rychle instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace Netgear Nighthawk. Routery jsou kompatibilní se zařízeními podporujícími starší standardy Wi-Fi.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud