Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dell Technologies představuje novou strategii, divizi a řešení pro IoT

redakce 19.10.2017

Společnost Dell Technologies představila svou vizi a strategii pro Internet věcí (IoT), novou divizi IoT a nové produkty, laboratoře, partnerský program a modely používání určené speciálně pro Internet věcí.

Oznámení podtrhuje úsilí společnosti pomáhat zákazníkům přejít do digitální budoucnosti tím, že jim umožní s jistotou se orientovat ve složitém a často roztříštěném prostředí IoT.

IoT, nový distribuovaný výpočetní model

Stále více zákazníků se snaží digitálně transformovat své podnikání a s tím se také začíná uplatňovat nový výpočetní model. V posledních 15 letech byl v IT průmyslu na vzestupu cloud computing, vysoce centralizovaný model poskytování IT služeb. Ovšem v éře, kdy každý typ zařízení, od telefonů a automobilů přes žárovky a termostaty až po srdeční monitory, je nepřetržitě aktivní a disponuje vlastní inteligencí, je zapotřebí distribuované zpracování informací v reálném čase. Tato zařízení prostě nemohou čekat třeba i několik sekund na odpověď z centralizované cloudové infrastruktury.

„Internet věcí radikálně mění náš život a fungování organizací a celého světa,“ řekl Michael Dell, předseda představenstva a CEO společnosti Dell Technologies. „Společnost Dell Technologies udává pro své zákazníky směr prostřednictvím nové distribuované výpočetní architektury, která spojuje IoT a umělou inteligenci v rámci jednoho vzájemně propojeného ekosystému sahajícího od koncových zařízení přes datové centrum až po cloud. Můžeme očekávat, že dopady na naši globální společnost budou vskutku zásadní.“

Zákazníci stále častěji žádají, aby jim jedna společnost poskytla kompletní řešení IoT, které by mohli ve své organizaci nasadit. Ucelený přístup společnosti Dell Technologies k IoT se zakládá na špičkových technologiích a službách a pečlivě zvoleném partnerském ekosystému a je navržen tak, aby zákazníkům okamžitě poskytoval hodnotu a současně jim také zajistil připravenost na budoucnost.

Nová divize IoT v rámci skupiny Dell Technologies

Úkolem nové divize pro IoT, v jejímž čele bude stát Ray O’Farrell, technologický ředitel společnosti VMware, bude řídit vývoj produktů a služeb pro IoT v rámci celé skupiny Dell Technologies. Divize řešení pro IoT bude zákazníkům poskytovat kompletní řešení založená na interně vyvinutých technologiích a také na nabídkách z rozsáhlého ekosystému společnosti Dell Technologies.

„Společnost Dell Technologies již delší dobu sleduje příležitosti, které přináší rychlý růst ve světě IoT, a rozhodla se využít své bohaté zkušenosti na trhu řešení pro edge computing,“ vysvětluje Ray O’Farrell, výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti VMware a generální ředitel divize IoT ve společnosti Dell Technologies. „Naše nová divize IoT bude využívat silné stránky všech společností skupiny Dell Technologies v kombinaci s naším rozsáhlým partnerským ekosystémem, což nám umožní poskytovat ta správná řešení, která plní potřeby zákazníků a usnadňují jim nasazení integrovaných systémů IoT.“

Interní investice do naší budoucnosti ve světě IoT – produkty, laboratoře a partnerský program

V průběhu následujících tří let bude společnost Dell Technologies investovat 1 mld. dolarů do nových produktů, řešení, laboratoří a partnerského programu a ekosystému pro IoT.

Již dnes společnost Dell Technologies poskytuje brány Edge Gateway, které lze zabezpečit a spravovat pomocí řešení VMware IoT Control Center. Servery Dell EMC PowerEdge řady C byly vylepšeny pro „dávkové trénování“ (batch training) a strojové učení v rámci distribuovaného jádra. Systémy Dell EMC Isilon a platforma Elastic Cloud Storage poskytují souborové a objektové úložiště pro obrovské objemy dat a umožňují analýzu prostřednictvím systému HDFS. Řešení Pivotal Cloud Foundry (PCF) a Pivotal Container Service (PKS) představují ideální platformu pro vývoj nových cloudových analytických aplikací. Služba PCF od společnosti Virtustream je spravovaná služba pro platformu Pivotal Cloud Foundry, která zjednodušuje nasazení a provoz klíčových cloudových úloh v prostředí Virtustream Enterprise Cloud. Řešení Virtustream Storage Cloud je přitom možné používat jako externí cloudové úložiště objektů. Platforma Dell Boomi rychle propojuje relevantní data a zdokonaluje tak cloudovou analýzu a hluboké učení.

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud