Přejít k hlavnímu obsahu

Hra Děti ticha

Martin Kučera 19.08.2023
Zdroj: Chip

Pokud máte rádi temné mysteriózní příběhy, můžete si užít několik večerů zábavy v napínavé hře Děti ticha. Nenápadný začátek s nečekaným koncem. Plná verze - Chip 09/2023.

Pomůžete odhalit temnou minulost? Detektivní hra s filmovými sekvencemi, hledáním skrytých indicií a řešením logických úloh.

Detektivní hra Děti ticha obsahuje záhadnou zápletku, při jejímž řešení musíte hledat indicie a předměty a plnit logické úlohy. Čtyřčlenná rodina žila v útulném domku na břehu jezera. Jenže Ann neměla šťastné dětství. Jako malá přišla o svého bratra Tommyho. Šanci na nový začátek našla až po letech ve své životní lásce Henrym, který ji právě požádal o ruku. Jenže ustaraná Ann nemá na svatbu ani pomyšlení – někdo znehodnotil jejich fotoalbum. Tedy přesněji řečeno je probodal, propálil a roztrhal. Pachatel neznámý a možných motivů spousty. Jako příznivci thrillerů odhalíte drobné detaily, ze kterých budete sestavovat různé teorie.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 115 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

V roli Henryho se vydáváte prozkoumat minulost. Děj se soustředí do okolí chátrajícího domu. Čekají na vás temné místnosti opuštěného domu. Tedy možná jen zdánlivě opuštěného. Nepořádek, pavouci anebo padající omítka brání domněnkám, že by zde mohl někdo bydlet. Co ale znamená rozsvícené světlo v okně a na stole připravená hostina? Také nečekáte, že v domě budete nacházet další a další dětské obrázky s morbidními motivy. Muselo zde dojít k opravdové tragédii. Krom hromady věcí po bratrovi zde najdete také promítačku, do které postupně najdete osm filmových pásek, jež vám napoví řešení příběhu... Hra je kompletně v češtině a neobsahuje násilí, takže je vhodná i pro děti. Obsahuje dva režimy obtížnosti. Nicméně je trochu strašidelná. Další informace najdete na produktové stránce, v recenzi a ve videonávodu na YouTube.

  • Plná verze
  • Uveřejněno v Chipu 09/2023
  • Info: www.spidla.cz
  • Jazyk: česky
  • Windows 7-11 (32/64 bit)
  • Registrace do konce září 2023

Plnou verzi hry Děti ticha v ceně 169 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a upgrade. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

 | Zdroj: Děti ticha

Zdroj: Děti ticha

 | Zdroj: Děti ticha

Zdroj: Děti ticha

 | Zdroj: Děti ticha

Zdroj: Děti ticha

Hledáte ztracené předměty, které můžete použít v další části hry a plníte logické úkoly a postupně skládáte starý příběh. Hledačky mají společný jeden rys – pod svícnem je největší tma. Typické hledání podle seznamu předmětů je najednou složitější jen proto, že spousta předmětů leží hráči přímo před očima, ale on si jich nevšimne. Vývojáři si nedali záležet jen na budování a zintenzivnění atmosféry – velkou kreativitu předvedli i u hlavolamů, u nichž často potřebujete myslet v souvislostech. K jejich vyřešení totiž potřebujete i indicie, které nejsou nijak označené a vy na ně tak narazíte třeba jen nevědomky, aniž byste tušili, že to, co vidíte, má nějaký hlubší význam.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2023

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2023

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme