Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dětské hodinky, které hlásí polohu

Pavel Trousil 09.06.2016

Malé hodinky Abardeen KT01S monitorují pohyb dětí a mohou rodičům poslat informaci o jejich poloze. Poslouží i jako mobilní telefon. 

Společnost Satomar dodává na trh dětské hodinky se satelitním sledováním Abardeen KT01S. Na první pohled se jedná o hodinky připomínající chytrý náramek. Ve skutečnosti jde o prostředek ke sledování pohybu dítěte. Vestavěná SIM karta umožňuje lokaci uživatele na smartphonu rodičů, informuje je, kdykoli dojde k otřesu vestavěného čidla, sundání hodinek, nebo když se dítě nevyskytuje v danou dobu na předem určeném místě. Protože hodinky zastanou zároveň funkci náramkového telefonu, dávají dětem možnost mluvit s rodiči. V kritické situaci pak může rodičům přijít vhod také funkce hlasového monitoringu okolí dítěte.

Dětský náramkový telefon je určen především pro děti ve věku od 6 do 12 let, ale své uplatnění najde i u dalších věkových skupin, například u seniorů. Hodinky umožňují zatelefonovat s hlasitým odposlechem na 3 předem definovaná telefonní čísla a přijímat hovory z až šedesáti předem určených kontaktů. Nemůže se tedy stát, že by dítě omylem nebo záměrně protelefonovalo velkou částku peněz a zároveň je chráněno před reklamními a jinými nežádoucími hovory.

Díky bezplatné aplikaci KID MATE, která je v češtině dostupná pro operační systém Android a iOS, uvidíte na mapě polohu uživatele hodinek. V závislosti na nastavení aplikace lze také dostávat upozornění, když dojde k většímu otřesu hodinek. Pokud se dítě dostane do situace, kterou vyhodnotí jako nebezpečnou, může stisknout snadno hmatatelné tlačítko SOS, které odešle informace o jeho lokaci na tři hlavní telefonní čísla formou SMS a současně se bude snažit postupně spojit hovor. Na jedno nabití vydrží Abardeen monitorovat dítě až tři dny. Náramkový telefon stojí 2 490 Kč. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud