Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Disk pro bezdrátové zálohování dat ze smartphonů

Pavel Trousil 16.06.2016

Asus u nás začal prodávat kompaktní bezdrátové flash jednotky Travelair AC, která nabízí dvoupásmové připojení Wi-Fi k celé řadě mobilních zařízení za účelem snadného sdílení multimédií a zálohování. 

Asus Travelair AC umožňuje je řešením pro mobilní zábavu a zálohování. Novinka zvládá plynulé streamování filmů, sdílení fotografií a rychlý přenos souborů mezi jednotkou Travelair AC a mobilním zařízením – doma, v kanceláři i na cestách. Pomocí dvoupásmového připojení (2,4 GHz a 5 GHz) se lze připojit k řadě různých zařízení.

Kromě vysokých rychlostí bezdrátového připojení disponuje Travelair AC také integrovanou technologií NFC. Díky ní lze k jednotce Travelair AC připojit další zařízení s podporou NFC, která se nacházejí v blízkosti, jediným kliknutím. Není tak nutné připojení ručně nastavovat. Travelair AC spolupracuje s aplikací ASUS AiDrive pro systémy Android, iOS i pro zařízení Kindle. V aplikaci lze zobrazovat, sdílet a spravovat multimédia a soubory uložené na jednotce.

Zařízení má integrované 32GB flash úložiště, má kapesní velikost a dlouhou výdrž na baterie. Zařízení nabízí funkci inteligentního zálohování fotografií a videí z připojených mobilních zařízení a také integrovanou čtečku karet SD, díky níž mohou uživatelé s fotoaparáty zálohovat a sdílet svoje fotografie. Travelair AC můžete připojit až k pěti zařízením současně při přenosu dat a až ke třem zařízením současně při streamování HD filmů. Baterie vydrží na jedno nabití až 10 hodin streamování multimediálního obsahu do zařízení s podporou Wi-Fi.

Jednotka ASUS Travelair AC najde využití v malých firmách a v domácnostech. Využívá bezdrátové šifrování WPA2 pro zabezpečené připojení ke smartphonům, tabletům a jiným zařízením uživatelů. Dokáže připojit k libovolné Wi-Fi síti a sdílet svoje internetové připojení s připojenými mobilními zařízeními. Díky tomu získáte přístup ke svému uloženému obsahu a zároveň budete mít i přístup k internetu. Novinka se prodává za 1599 Kč. 

 

ASUS Travelair AC

Standardy Wi-Fi

IEEE 802.11b/g/n/ac, 2,4 GHz a 5 GHz

Kapacita úložiště

32 GB

Možnosti připojení

Wi-Fi

Micro USB

NFC

Kompatibilní OS

iOS 7 nebo vyšší

Android 4.0 nebo vyšší

Kindle Fire HD a HDX

Windows 10, Windows8, Windows 7

Mac OS X 10.6 nebo vyšší

Baterie

3 000 mAh

Barva

Bílá

Rozměry

86 × 86 × 21 mm

Hmotnost

120 g

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud