Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dlouho očekávané vylepšení: Google představil nový Chromecast s Google TV

Jiří Palyza 01.10.2020

Nejnovější generace streamovacího přehrávače Chromecast je vybavena operačním systémem Google TV a dálkovým ovládáním. Dá se tak využít nejen k přehrávání obsahu z mobilního telefonu nebo tabletu, ale i streamingu z internetu.

Google konečně aktualizoval svůj Chromecast a dopřál svému streamovacímu přehrávači médií skutečný operační systém. Díky Google TV je nyní možné obsah přehrávat přímo na televizoru, a to v rozlišení 4K, se snímkovou frekvencí 60 fps a HDR s Dolby Vision. Smartphone už k tomu nepotřebujete.

Nové zařízení lze v tuto chvíli objednat na Google Store a jeho cena je 68 EUR, což je v aktuálním přepočtu přibližně 1800 Kč.

Nový Google Chromecast: s dálkovým ovládáním a Google TV

googlechromecast1

Operační systém Google TV je největší novinkou další generace mini streamovacího zařízení od Google. | Zdroj: Google

Chromecast je i ve své nové verzi stále poměrně kompaktní zařízení, které se dá schovat za televizor a připojí se k vaší síti přes Wi-Fi. Dálkový ovladač, který je nově také součástí, funguje přes Bluetooth. Kromě klasických ovládacích prvků, jakými je ovládací kruh se středním tlačítkem OK, nabízí také tlačítka pro přímý přístup na YouTube a Netflix.

Přítomnost těchto tlačítek souvisí s nejdůležitější inovací Chromecastu, a tím je přítomnost skutečného operačního systému, který se zobrazuje prostřednictvím televizoru: Google TV. Vychází z Android TV a umožňuje přístup k obsahu z různých aplikací. Kromě Netflixu a YouTube to je také Amazon Prime Video, Disney+, Spotify a mnoho dalších.

Dálkové ovládání má také vestavěný mikrofon. Můžete tak stiskem tlačítka spustit Asistenta Google a hlasově ovládat vyhledávání obsahu nebo informace o počasí. Jinak nový Chromecast zvládne vše, co jeho předchůdce: snadnou prezentaci obsahu ze smartphonu nebo tabletu na televizoru.

Správný krok

Chromecast je konečně více, než jen rozšíření mobilního telefonu pro přenášení obsahu na TV. Dospěl do skutečného stramovacího přehrávače médií, který nabízí všechny důležité aplikace a je vybaven dálkovým ovládáním. Jediné, co prozatím chybí a uživatelé by jistě také ocenili, je ovládání hlasitosti.

mohlo by vás také zajímat: kodi 18.8 ke stažení – softwarové mediální centrum se opět vylepšuje


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud