Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dokovací stanice Thunderbolt Express připojí všechny periferie jedním kabelem

redakce 19.01.2012

Firma Belkin připravuje novou dokovací stanici Thunderbolt Express, kterou předváděla na výstavě CES. Stanice umožní uživatelům počítačů Macbook a ultrabook připojení všech počítačovým periferií jediným kabelem.

Dokovací stanice umožňuje připojit několik zařízení USB současně, sledovat filmy v rozlišení Full HD 1080p na externím zobrazovacím zařízení, přenášet velké objemy dat během několika sekund a sledovat online obsah přes gigabitový ethernet.
Jedním kabelem Thunderbolt tak bude možné k notebooku připojit například monitor, tiskárnu, externí disk, myš, vysokorychlostní internet a další zařízení. Stanice zahrnuje tři porty USB 2.0, jeden port Firewire 800, jeden port HDMI, jeden zvukový port 3,5 mm, jeden gigabitový ethernetový port a dva porty Thunderbolt (jeden odchozí a jeden příchozí), který umožňuje zřetězit další kompatibilní zařízení Thunderbolt. Využívá technologii Thunderbolt pro přenos dat rychlostí až 10 Gb/s v obou směrech.
Dokovací stanice Belkin Thunderbolt se na podzim 2012 objeví u velkých prodejců v celé Evropě. Cena zatím nebyla zveřejněna.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud