Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Doogee: Nové smartphony na českém trhu

Josef Mika 21.09.2017

Druhá nejprodávanější značka chytrých telefonů ve Španělsku za rok 2015 se rozhodla vstoupit na trhy střední a východní Evropy, tedy i k nám. A nabízí zajímavé novinky.

Doogee se poprvé objevil ve Španělsku v roce 2013 a za pouhé dva roky se mu podařilo téměř ovládnout tamější trh. Pomohla k tomu akvizice lokálního španělského výrobce smartphonů čínskou společností Shenzhen Kavid Communication Apparatus. Lákavé ceny a moderní design si získaly popularitu hlavně mezi mladými uživateli a povědomí o značce se ještě rozšířilo poté, co Doogee začal sponzorovat španělský fotbalový tým Villareal C.F. Podobnou taktiku zvolila i v jihovýchodní Asii; poté, co společnost začala sponzorovat slavný malajsijský fotbalový tým Johor Darul Takzim se podařilo Doogee bodovat i na tamním trhu.

V roce 2016 se společnost Doogee rozhodla pro globální expanzi. Založila pobočky a továrny v oblastech východní, západní i severní Afriky. V Alžírsku Doogee vykazuje v posledních 20 měsících nepřetržitě vice než 20% růst. Kromě toho je Alžírsko v současnosti zemí s druhými největšími ročními dodávkami, které musí pokrýt vice než 10 000 místních prodejen.

Modely pro náš trh

Doogee chce vytvářet cenově dostupné telefony s dobrým výkonem a módním designem. Vlajková loď pro první polovinu roku 2017, Doogee Mix si získala zájem na světových trzích díky čistému displeji, vysokému výkonu a cenové dostupnosti. Doogee MIX je v současné době nejmenší bezrámečkový telefon na světě a nabízí 4GB nebo dokonce 6GB RAM. Gorilla Glass 5, 16 + 8MP duální fotoaparát, jednoduché uživatelské rozhraní, AMOLED displej, dlouhá výdrž baterie a podařený design jsou argumenty, které by měly nalákat i české zákazníky. V příštích měsících plánuje Doogee představit i cenově ještě dostupnější verzi Mix Lite. A budou představeny další řady modelů.

BL5000, BL7000 a BL11000 - řada zaměřená na co nejdelší výdrž baterie. Model BL 5000 disponuje 5050mAh baterií a u vyšších modelů se můžete těšit na ještě lepší parametry. Účelem těchto telefonů je poskytnout všem zákazníkům takovou výdrž, aby zapomněli na externí baterie. Řada BL ale nebude jen o co nejdelší výdrži na baterii. BL5000 je např. vybaven 4GB+64GB pamětí, duálním 13MP fotoaparátem, 5,5palcovým full HD displejem s unikátním designem, který si můžete díky obrovské kapacitě baterie užít celé dny.

Kromě řady BL představí Doogee i nejnovější model S60. Robustní, voděodolný s výrazným designem. Voděodolnost splňuje standardy IP68 a robustní ochranný rám kolem předurčují telefonu k práci v extrémních podmínkách. Zkratka BL nebyla vybrána náhodou - znamená „Be long time, Belong to you“

Už v dalším čísle Chipu přineseme test modelu Mix a ve sledování značky budeme pokračovat.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud