Přejít k hlavnímu obsahu

DriverEasy Professional 4.9

Martin Kučera 17.07.2015

Program DriverEasy Professional 4.9 se postará o vyhledání a stažení aktuálních ovladačů veškerého hardwaru vašeho počítače, včetně externích zařízení. * ("PLNÁ VERZE")  Uveřejněno v časopisu Chip 08/15 a v jeho digitální verzi, která umožňuje on-line distribuci softwaru – stažené programy je možné využít i u počítače bez DVD mechaniky.

Veškerý hardware počítače funguje správně a spolehlivě pouze v případě, že jsou pro něj v operačním systému instalovány správné ovladače. Ty, které dostanete na DVD společně s novou grafickou kartou či tiskárnou, jsou ale zpravidla v okamžiku, kdy nové zařízení instalujete, již zastaralé. Řešením je hledat aktuální ovladače na webových stránkách výrobce, což však může být v případě reinstalace Windows nebo oživování zcela nového počítače práce na několik hodin. DriverEasy vyřeší vše za vás – detekuje veškerý hardware vašeho počítače a ze své vlastní, průběžně aktualizované databáze stáhne nejnovější ovladače. Kontroly aktuálnosti ovladačů může DriverEasy provádět i automaticky v zadaném intervalu. Program navíc dokáže uložit veškeré ovladače instalované v počítači do jediného instalačního balíčku. 

Pro čtenáře Chipu je připravena jednoroční plná verze aplikace v ceně 800 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, avšak bez technické podpory. 

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace online

Aktualizace ovladačů hardwaru prostřednictvím aplikace DriverEasy zabere jen chvilku. Stačí pouze v úvodním okně programu kliknout na tlačítko »Scan Now« a DriverEasy automaticky zkontroluje dostupnost nových ovladačů pro veškerá zařízení instalovaná ve vašem počítači, nebo připojená prostřednictvím nejrůznějších portů. DriverEasy přitom nehledá na stránkách výrobců hardwaru, ale ve své vlastní databázi více než 8 milionů ovladačů pro různá zařízení, což celou operaci výrazně zrychluje. Je velmi pravděpodobné, že databáze programu DriverEasy nějaké nové ovladače obsahuje, takže následně pokračujte tlačítkem »Get Drivers« ke stažení aktuálních ovladačů. V okně s přehledem ovladačů ke stažení použijte tlačítko »Download All« a jakmile proběhne stažení nových ovladačů z internetu, můžete je tlačítkem »Install« rovnou instalovat.

Plná verze programu DriverEasy má kromě stahování a instalace aktuálních ovladačů hardwaru i další funkce, které najdete v nabídce »Tools«. Důležitá je především funkce »Driver Backup«, která umí do jediného archívu uložit všechny, nebo jen vybrané, ovladače, aktuálně instalované ve vašem počítači. S takovou zálohou i pak můžete ušetřit spoustu práce při reinstalaci Windows. DriverEasy se navíc postará třeba i o odinstalaci již nepotřebných ovladačů nepoužívaného hardwaru nebo pravidelnou kontrolu aktuálnosti všech instalovaných ovladačů podle časového plánu i kontrolu dostupnosti nových aktualizací Windows.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud