Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Důležitá aktualizace pro váš telefon: nepodceňujte a rychle stahujte

Jakub Fišer 11.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Bezpečnostní aktualizace jsou možná ještě důležitější, než klasické updaty přinášející vašemu telefonu nové funkce a další vylepšení. Striktně doporučujeme tyto updaty nepodceňovat, protože se jednoduše může stát, že vynecháním updatu se váš smartphone může stát teoreticky snadným cílem hackerů.

Kapitoly článku

Bezpečnostní aktualizace pro staré iPhony

Apple před rokem omezil novou aktualizaci iOS 17 pouze pro modely iPhone XS a novější. Nedostalo se tedy na postarší iPhone 8 nebo ikonický „revoluční“ iPhone X. Neklesejte ale na mysli, i na tyto starší zařízení Apple aktuálně vypustil velmi důležitou aktualizaci.

iOS 16.7.6 a iPadOS 16.7.6 přináší zásadní vylepšení bezpečnosti. Výrobce k aktualizaci napsal: „Útočník s možností libovolného čtení a zápisu do jádra mohl být schopen obejít ochranu paměti jádra. Společnost Apple si je vědoma toho, že tato zranitelnost mohla být zneužita. Nástroj vylepšené validace problém řeší.“

Pakliže se na vašem telefonu zásadní aktualizace objevila, doporučujeme neprodleně provést aktualizaci, aby nemohlo dojít k zneužití vašeho zařízení kyberútočníky.

Mohlo by vás zajímat

Pro jaká zařízení je iOS/iPadOS 16.7.6 k dispozici?

  • iPhone X
  • iPhone 8 a 8 Plus
  • iPad 5. generace
  • iPad Pro s 9,7″ obrazovkou
  • iPad Pro 1. generace s 12,9″ obrazovkou

Také u novějších zařízení výrobce striktně doporučuje vždy aktualizovat na nejnovější verzi operačního systému. To platí samozřejmě i pro zařízení na Androidu, jako i na jakémkoliv jiném operačním systému. Ignorováním aktualizací se připravujete jak o nové funkce, tak o zásadní bezpečnostní záplaty.

Zdroj: Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme