Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

ESET hledá etické hackery mezi vysokoškoláky

redakce 06.02.2019

Série školení je určena pro studenty 4. a 5. ročníku vysokých škol, ale i čerstvé absolventy vysokých a středních škol.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet práci etického hackera nebo bezpečnostního testera, máte možnost. Společnost ESET připravuje pro zájemce o tuto oblast sérii školení zaměřenou na získání teoretických a praktických dovedností pro výkon penetračního testování nazvanou ESET Ethical Hacking Academy. Nejlepší absolventi získají možnost stát se členy ESET Ethical Hacking týmu a pomáhat odhalovat slabá místa digitálního světa.

„Praktickým aspektům bezpečnosti, jako je testování nebo bezpečný vývoj, je na školách věnována minimální pozornost. Přitom různé legislativní i nelegislativní požadavky si testování bezpečnosti vyžadují. ESET pociťuje nedostatek odborníků, jak u sebe, pro realizaci samotných testů a vývoje, tak na straně zákazníků, kteří potřebují vytvářet zadání a podmínky pro provedení testů,“ vysvětluje vedoucí pražského detekčního a analytického týmu společnosti ESET.

ESET Ethical Hacking Academy je odborné školení zaměřené na získání teoretických a praktických dovedností pro výkon penetračního testování. Je určeno především pro studenty 4. a 5. ročníku vysokých škol, ale o účast se mohou ucházet i čerství absolventi vysokých a středních škol.

Bezpečnostní experti společnosti ESET seznámí účastníky sérií přednášek s nejčastějšími nedostatky webových aplikací a představí nástroje pro testování jejich zabezpečení. Půjde zejména o chyby ze seznamu OWASP Top 10, mezi kterými nebudou chybět:

•             Přístup k datům pomocí SQL injection a další méně známé injection chyby (OS command injection, XML External Entity - XXE).

•             Různé útoky na nedostatky v autentizaci a session managementu (PHP type juggling, Cross Site Request Forgery - CSRF, Session Fixation).

•             Útoky na uživatele (Cross Site Scripting - XSS, Clickjacking).

Školení bude probíhat v prostorách společnosti ESET v těchto termínech:

•             21. února 2019

•             14. března 2019

•             4. dubna 2019

•             25. dubna 2019

•             16. května 2019

Vybraným absolventům nabídne ESET možnost odborné stáže a ti nejlepší budou moci rozšířit řady ESET Ethical Hacking týmu.

„Z každého z dosavadních dvou ročníků ESET Ethical Hacking Academy jsme získali stážisty, kteří si mohli už během studia ověřit, jestli by jim práce u nás vyhovovala. A  řada z nich po dokončení studií naše řady rozšířila,“ popisuje Robert Šuman.

Zájemci o účast na letošní ESET Ethical Hacking Academy se mohou hlásit na adrese [email protected], více informací naleznou na webu https://join.eset.com/cz/eha.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud