Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Externí datové úložiště

redakce 10.02.2013

Od Coolhousingu může zákazník získat prostor o kapacitě 25 GB až 10 TB, a to od 99 Kč na měsíc.

Coolhousing uvedl novou službu externího datového úložiště
Coolhousing uvedl novou službu externího datového úložiště

Prostor o kapacitě 25 GB až 10 TB zpřístupnila společnost Coolhousing jako novou službu externího datového úložiště. Pro dosažení maximálního výkonu a bezpečnosti dat je úložiště založeno na diskovém poli RAID a automaticky replikováno na úložiště záložní. To v případě poruchy toho primárního plynule přebere jeho funkci a zajistí tak nepřerušenou dostupnost firemních dat.

40 TB formátované kapacity

V současné době je každý ze storage serverů Coolhousingu vybaven 24 pevnými disky o kapacitě 2 TB určenými pro nasazení i ve větších společnostech. Hardwarový řadič Areca 1680ix v každém serveru řídí čtveřici lineárně spojených RAID 5 polí. Celková momentální dostupná formátovaná kapacita je 40 TB. Srdcem serverů jsou čtyřjádrové procesory Intel Xeon E5603.

Přístupové protokoly

Přístup je vyřešen prostřednictvím protokolů SFTP (Secure File Transfer Protocol), RSYNC (Fast Incremental File Transfer), FTP (File Transfer Protocol), SMB (Server Message Block) či NFS (Network File System). První dva jmenované mohou být šifrované a také zabezpečené prostřednictvím soukromého či veřejného klíče. Všechny protokoly jsou samozřejmě standardně zabezpečeny přístupovým jménem, heslem a omezením přístupu z konkrétních IP adres zevnitř sítě Coolhousingu i z internetu. Přístup k jednomu úložišti je možné povolit více uživatelům včetně možnosti nastavení práv jen ke čtení, nebo ke čtení a zápisu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud