Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Facebook převádí na nový profil všechny

redakce 11.01.2011

Do víkendu jste mohli přejít dobrovolně…

Jestliže jste dosud na Facebooku váhali s přechodem na nový profil, je s tím konec; Facebook vás v nejbližších dnech převede sám. Nemyslili jste přece, že vám napořád nechá ten starý?

S novým profilem můžeme nabídnout několik zkušeností:

  • Zmizí vám políčko „o mně“, které jste mívali pod fotkou (jestliže jste ho vyplnili). Nezmizí vám jeho obsah — ten se přesune na začátek obsahu políčka „O mně“ (někdejší Bio/Životopis) v „Základních informacích“. Nutno říci, že to je skoro, jako kdyby zmizel. Pod profilovou fotkou jste mohli mít své motto; někde na spodu stránky s informacemi je takřka zbytečné mít cokoli.
  • Nehledejte, jak upravit nebo přeskupit vybrané údaje o vás zobrazené na vrchu stránky. Je tam prostě to, co si myslí Facebook, že tam být má, pokud jste to uvedli ve svém profilu.
  • Samy se zde vybírají i fotky, na kterých jste. Vy si přímo vybrat nemůžete, která tu bude nebo nebude, ani přímo nepohnete s jejich pořadím. Můžete jen fotku odstranit, a to nevratně. Ne sice docela: Kdybyste z nějaké odňali své označení, a pak se označili znovu, asi byste ji zpět dostali, a to na začátek zleva.
  • minule jsme upozornili, že s přechodem na nový profil se stav vypisuje až v řádce pod jménem, a to v podstatě znamená potřebu zbavit se zvyku psát stavy ve třetí osobě.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud