Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fotomobil do 10 000 Kč: s jakým telefonem uděláte opravdu kvalitní fotky?

Jakub Fišer 15.12.2022

Fotoaparát se stal u smartphonů pro mnohé zákazníky prvkem číslo jedna, tou nejdůležitější funkcí moderního telefonu. Jaký je ale nejlepší fotomobil s cenou do 10 000 Kč, se kterým pořídíte ty nejkvalitnější fotky?

Kapitoly článku

Nothing Phone (1)

Nothing Phone určitě nepatří k telefonům pro masy, zaujme ale nejen svým fotoaparátem. Má vytříbený neokoukaný design, který může někomu připomínat iPhony od Applu. Zároveň někoho může upoutat svítící konstrukce zad nebo pěkný displej a plná podpora 5G.

Z hlediska fotoaparátu se zde nachází pouze dvojice snímačů, ale s velkou kvalitou. Hlavní fotoaparát má rozlišení 50 Mpx, fázové ostření a optickou stabilizaci, sekundární širokoúhlý má shodné rozlišení a úhel záběru 114°. Selfie kamerka má u Nothing Phonu 16Mpx rozlišení. Smartphone exotického typu vyjde na necelých 10 000 Kč.

| Zdroj: Nothing / YouTube

Redmi Note 11 Pro 5G

O chloupek níž je umístěn Redmi Note 11 Pro 5G, který má možná méně výkonu a nevypadá tak stylově, nabízí ale překvapivě lepší displej a i větší baterii s rychlejším nabíjením. Naštěstí ani tady neabsentuje 5G, které máme v našem seznamu zastoupeno u všech telefonů.

Fotoaparáty má střední třída od Xiaomi hned tři. Primární objektiv se chlubí rozlišením 108Mpx a clonou f/1.9. Dále tu máme 8Mpx širokoúhlý fotoaparát s úhlem záběru 118° a navrch ještě 2Mpx makro objektivem. To vše doplňuje velmi podobná 16Mpx selfie kamerka. Redmi Note 11 Pro 5G pořídíte v závislosti na paměťové konfiguraci za 7000 až 8000 Kč včetně DPH.

| Zdroj: Xiaomi Česká republika / YouTube

Samsung Galaxy A53

Posledním zajímavým fotomobilem v cenové kategorii do 10 000 Kč na našem seznamu je Samsung Galaxy A53 za necelých 9000 Kč. I ten má výborný displej (Samsung, jak jinak), dostatek výkonu i paměti a třeba také odolnost IP67 proti vodě a prachu. Galaxy A53 přichází s nativním 5G, za což vděčí čipové sadě Exynos 1280.

Také tady je fotoaparát nadmíru zajímavý. Dokonce čtyřčlennou sestavu zajišťuje 64Mpx hlavní snímač s optickou stabilizací a fázovým ostřením, dále je tu 12Mpx širokoúhlý fotoaparát se 123° záběrem, 5Mpx makro a 5Mpx hloubkový senzor. Navrch ještě nesmíme zapomenout na selfie kamerku, protentokrát 32Mpx s HDR a schopností natáčet až 4K videa s plynulostí 30 FPS.

| Zdroj: Samsung / YouTube

Zdroj: GSMArena, DxOMark


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud