Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fujitsu má pro Windows 8 širokou řadu produktů

redakce 23.10.2012

Řada dotykových zařízení Fujitsu se systémem Windows 8 zahrnuje počítač typu „vše v jednom“, konvertibilní notebook, tablet a hybridní tablet. Nové modely se systémem Windows 8 jsou tenčí, lehčí a výkonnější než stávající modely se systémem Windows 7 a využívají vícedotykového ovládání a ovládání perem.

Společnost Fujitsu představila portfolio zařízení se systémem Windows 8. Do portfolia patří počítač typu „all in one“ ESPRIMO X913-T, konvertibilní notebook LIFEBOOK T902, tablet STYLISTIC Q572 a hybridní tablet STYLISTIC Q702. Způsob práce s počítači se mění. Mezi novinky patří například rozvoj dotykového ovládání, neustálé připojení k internetu a jednotné uživatelské rozhraní v počítačích, noteboocích a tabletech.

Nové modely se systémem Windows 8 jsou tenčí, lehčí a výkonnější než stávající modely se systémem Windows 7 a využívají nových možností operačního systému. Jedná se zejména o vícedotykové ovládání a ovládání perem. Nové modely budou v prodeji po uvedení systému Windows 8 společností Microsoft 26. října 2012.

Jednou z nových funkcí je ultrazvukové čidlo přítomnosti uživatele, kterým je vybaven počítač ESPRIMO X913-T. Toto čidlo ponechává monitor zapnutý po celou dobu, kdy uživatel sedí u počítače, i když nepoužívá žádná vstupní zařízení, jako jsou klávesnice, myš nebo dotyková obrazovka. Jakmile ale uživatel odejde ze svého pracovního místa, je počítač automaticky uzamčen a přejde do režimu nízké spotřeby. Funkce umožňuje přednastavit i úplné vypnutí počítače. Při návratu se počítač odemkne poté, co se uživatel podívá na 23" obrazovku s vysokým rozlišením a funkce rozpoznávání obličeje jej identifikuje. Všestranný počítač ESPRIMO X913-T je vybaven vícedotykovým displejem a lze jej umístit do vodorovné polohy, což je ideální řešení pro spolupráci několika uživatelů.

Fujitsu STYLISTIC Q572 je 10,1" tablet, který spojuje výkon a funkce zabezpečení jako jsou integrovaný snímač otisků prstů, čtečka karet SmartCard a plné šifrování disku (FDE). Výměnná baterie umožňuje pracovat po celý den. Společnost Fujitsu nabízí také hybridní tablet STYLISTIC Q702 se systémem Windows 8. Na cestách ho lze používat jako tablet, v kanceláři se pak po připojení volitelné klávesnice snadno změní na běžný notebook.

Řada zařízení Fujitsu se systémem Windows 8 obsahuje také jeden z nejlehčích a nejtenčích 13,3" konvertibilních notebook LIFEBOOK T902. Notebook je vybaven funkcemi zabezpečení, jako jsou technologie Intel vPro, čtečka karet SmartCard nebo modul TPM (Trusted Platform Module). Uživatelé si mohou pořídit doplňkový replikátor portů pro připojení v podnikových prostředích nebo využít modulární šachtu, do které lze vložit druhou baterii nebo druhý pevný disk.

Všechny modely se systémem Windows 8 mají široké možnosti připojení k internetu prostřednictvím technologie Wi-Fi a mobilního datového připojení UMTS/4G. Technologie Bluetooth zajišťuje pohodlné připojení bezdrátových periferních zařízení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud