Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google plánuje inovativní funkci pro své vyhledávání v Chrome: bude se vám líbit

Jiří Palyza 13.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Vyhledávání na internetu patří k nejčastějším činnostem, které uživatelé v online prostředí provádějí. Google stále pracuje na svém vyhledávacím nástroji a vypadá to, že vývojáři připravují novou funkci. Nápadně připomíná vyhledávání zakroužkováním, které už možná znáte z nejnovějších mobilů.

Funkce vyhledávání zakroužkováním (Circle to Search), která umožňuje spustit vyhledávání pouhým zakroužkováním obsahu na obrazovce, je už oblíbenou funkcí na některých smartphonech Google Pixel a Samsung Galaxy.

Podle zjištění serveru Android Authority už by brzy mohli mít možnost vyhledávat podobným způsobem i uživatelé prohlížeče Google Chrome v desktopové verzi, tedy na PC a laptopu. Vývojáři údajně pracují na vylepšení integrace funkce Google Lens do Chrome, což by mělo přinést usnadnění vyhledávání textu nebo obrázků na webových stránkách, nebo dohledávání podobných obrázků na internetu.

Doposud funguje Google Lens v prohlížeči trochu jinak. I když už také umí zpracovat pro vyhledávání snímek obrazovky, vyžaduje to více kliknutí a uživatelské rozhraní není zdaleka tolik intuitivní.

Vylepšení prostředí Google Lens pro Chrome už je na cestě

Informace o připravované novince vyhledávání na síti X
Nová funkce vyhledávání v prohlížeči Chrome funguje podobně jako vyhledávání zakroužkováním na mobilních telefonech.
Zdroj: X / Leopeva64

V uživatelském rozhraní Google Lens v prohlížeči Chrome se objevila nová animace, která kopíruje funkci vyhledávání zakroužkováním. Ta je k dispozici v nejnovějších verzích Androidu a mohou ji využívat majitelé nejmladších modelů smartphonů Google Pixel a Samsung Galaxy.

Tato pozorovaná změna v uživatelském rozhraní zřejmě navazuje na už dříve objevené změny v chování aplikace Lens v prohlížeči Chrome, které se projevovaly rozmazáním pozadí u screenshotů a ikony Lens, která následuje kurzor.

Mohlo by vás zajímat

Zatím tedy stále není možné kurzorem obkroužit požadovaný objekt na obrazovce, nebo kreslit volné tvary pro výběr žádaného obsahu na ploše. Namísto toho se pohybem kurzoru vytvoří obdélníkový výběr.

Očekává se ale, že nová aktualizace bude brzy dostupná pro všechny uživatele a umožní využívání novinky ve vyhledávání.

Zdroj: Android Authority, X / Leopeva64
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud