Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Google Safe Browsing přitvrzuje

redakce 18.07.2015

Známá služba od Googlu začne blokovat stránky s reklamami, které vedou k nežádoucímu softwaru. Máme se radovat nebo bát?

Přibližně před rokem Google vylepšil svou službu Safe Browning, do které přidal varování před potenciálně nechtěnými programy. Uživatel, který stránku obsahující takovýto software navštívil, byl varován – a to jak v Google Chrome, tak i ve Firefoxu, který databázi této služby také využívá. Nyní ale Google ještě přitvrdil. V nejbližších dnech hodlá uživatelům blokovat i stránky, obsahující reklamy vedoucí k programům tohoto typu.

Abychom si rozuměli – potenciálně nechtěné programy jsou takové, které se tváří jako užitečné, po nainstalování ale často mění základní nastavení prohlížeče nebo dokonce počítače. Křížové tažení Googlu proti tomuto softwaru je vzhledem k jeho primárnímu zdroji financí (reklamě) logické, protože tyto programy si při zobrazování reklamy hrají na vlastním „písečku“ a Google tak připravují o nemalé zisky.

Podle našeho názoru může být upozorňování na potenciálně nechtěné programy (především pro méně zkušené uživatele) přínosné, blokování stránek s reklamou na ně už je ale podle nás za potenciální hranici. Co si o tom myslíte vy?


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud