Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google už toho má dost: všem uživatelům s blokací reklamy neumožní sledovat videa z YouTube

Jiří Palyza 04.11.2023
Zdroj: CardMapr.nl/Unsplash

YouTube celosvětově zavádí zásady postupu proti používání blokátorů reklam. Uživatelům s instalovaným doplňkem pro blokaci reklam doporučuje, aby reklamy povolili nebo přešli na službu YouTube Premium, která je bez reklam.

Kapitoly článku

To, že se YouTube nelíbí blokování reklam uživateli, není žádná novinka. Své snahy postupovat proti této obraně před reklamami na oblíbené video platformě už s větší intenzitou praktikuje od května tohoto roku.

Ve svém prohlášení, které zástupci provozovatele zveřejnili před pár dny, oznamuje, že své snahy postupovat proti instalaci reklamních blokátorů rozšiřuje po celém světě.

Uživatele, kteří nástroje pro blokaci reklam mají instalované, vyzývá k povolení reklam na YouTube nebo k vyzkoušení služby YouTube Premium, ve které se reklamy nezobrazují.

Reklamní blokátory porušují podmínky užívání služby

Varování YouTube před používání blokátoru reklam
Server The Verge ukazuje na svých webových stránkách příklad, jakým se YouTube snaží upozornit uživatele na používání blokátoru reklam.
Zdroj: The Verge

Používání nástrojů na blokaci reklam na YouTube je v rozporu s podmínkami služby. Podle provozovatele zobrazování reklam a související monetizace podporuje rozmanitý ekosystém tvůrců po celém světě a miliardám lidí umožňuje jejich přístup k oblíbenému video obsahu.

Mohlo by vás zajímat

Při streamování videa se proto může zobrazit výrazná zpráva: "Adblockery porušují podmínky používání YouTube". Uživatelům je znemožněno pokračovat v přehrávání, pokud nepovolí zobrazovaní reklam na YouTube.

Za alternativu zcela bez reklam si zaplatíte: YouTube Premium

Pokud byste si chtěli svá oblíbená videa na YouTube dopřát bez reklam, možností je předplatné služby YouTube Premium. Není to ale nijak levné.

Kupříkladu cena YouTube Premium pro jednotlivce je nabízena za 179 Kč/měsíčně. Využít můžete i rodinný tarif, který je až pro šest uživatelů a vyjde na 269 Kč/měsíčně. Výhodu mají studenti, které bude měsíční předplatné stát 109 Kč.

Zdroj: The Verge, YouTube


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud