Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Googlujete špatně: tento malý dodatek vám přinese lepší výsledky

Josef Mika 19.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Pokud chcete od Googlu získat při vyhledávání ještě přesnější, obšírnější a rychlejší výsledky, vyzkoušejte při vyhledávání malou změnu.

Kapitoly článku

Google je a zůstává pro mnoho lidí vyhledávačem číslo jedna a poskytuje správné výsledky v podobě odkazů na webové stránky pro téměř každý hledaný výraz.

Pokud však chcete získat odpovědi na své otázky ještě rychleji, měli byste využít speciální doplněk vedoucí k umělé inteligenci. Může vám poskytnout přímé odpovědi na vaše otázky spolu s odpovídajícími zdroji a lze jej aktivovat jednoduchým vložením do adresního řádku.

Google Gemini: rychlejší odpovědi na vyhledávací dotazy

Gemini
Zatímco běžné vyhledávání pouze přesměruje na webovou stránku, Gemini poskytuje přímou odpověď s uvedením dalších zdrojů.
Zdroj: Google Gemini

Pokud při vyhledávání na Googlu přidáte do adresního řádku před adresu google.com doplněk gemini., budete přesměrováni na webovou aplikaci umělé inteligence Gemini od Googlu. Po jednorázovém přihlášení pomocí účtu Google pak můžete pokládat své dotazy a během několika sekund obdržet (většinou správné) odpovědi. Tímto způsobem je možné vyhledávat také pomocí obrázků.

Na rozdíl od běžného vyhledávání ve službě Google se však Gemini snaží poskytovat přímé odpovědi na vaše dotazy, podobně jako Microsoft Copilot. Na konci jsou ale jako zdroje uvedeny vhodné webové stránky, aby bylo zajištěno, že informace nejsou vymyšlené. Vaše jednotlivé vyhledávací dotazy jsou pro vás také uloženy v archivu a můžete je kdykoli znovu vyvolat.

Mohlo by vás zajímat

Budeme za pár let "geminovat"?

Gemini může poskytnout skutečnou výhodu při obecných dotazech a otázkách. Pokud však chcete najít a otevřít webovou stránku prostřednictvím webové aplikace, je lepší použít staré dobré vyhledávání Google. Umělou inteligenci nelze vyvolat prostřednictvím koncovky CZ (musíte prostě zadat gemini.google.com), ale otázky a odpovědi bez problémů běží i v češtině.

Zdroj: Google Gemini


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud