Přejít k hlavnímu obsahu

Hesla? Můžete na ně (brzy) zapomenout!

Pavel Trousil 19.06.2023

Hesla jsou špatným prostředkem pro ochranu účtů. Apple, Google a Microsoft chtějí klasická hesla učinit zbytečnými, a to díky přístupovým klíčů.

Chip 07/2023: Každý, kdo se pohybuje po internetu, musí doslova žonglovat s mnoha hesly. Aby to šlo všechno hladce a bezpečně, důrazně doporučujeme správce hesel. Celkově se však odborníci na bezpečnost již léta shodují: heslo jako koncept ochrany již neodpovídá dnešní době. Hesla se mohou snadno ztratit, v praxi se často používají vícekrát a jsou terčem četných phishingových útoků.

Pokusy o nahrazení hesel proběhly v minulosti již několikrát. Zatím však všechny snahy o zavedení alternativy k heslům na trhu selhaly. V loňském roce však firmy Apple, Google a Microsoft společně zahájily nový pokus. Jejich koncept ochrany se nazývá Passkeys – přístupové klíče; díky své společné tržní síle chtějí technologičtí giganti přihlašování bez hesla konečně prosadit. Jak přístupové klíče fungují a kde už je můžete použít se dozvíte v červencovém vydání Chipu.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud