Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hráči by se měli mít na pozoru: kybernetičtí zločinci šíří nebezpečné trojské koně na Discordu

Jiří Palyza 24.11.2022

Oblíbená komunikační platforma hráčů se stala cílem kybernetických škůdců. Ti v posledních dnech stále častěji využívají Discord k šíření nebezpečného ransomwaru.

Kapitoly článku

Nový typ ransomwaru zašifruje soubory na napadeném zařízení, a poté ukradne účet na Discordu. Na tuto komunikační platformu, oblíbenou především v komunitě počítačových hráčů, hackeři cílí stále častěji. Zneužívají ji k šíření nebezpečných trojských koní, které zpřístupňují šifrovací virus. Často jsou také odposlouchávány přihlašovací údaje do služby Discord.

Ransomware AXLocker blokuje přístup uživatelů ke všem datům v počítači. Po jeho instalaci se uživatelům také zobrazí výzva k platbě, která je nutná k získání opětovného přístupu k zašifrovaným souborům.

Útok hackerů na uživatele služby Discord: jak je vhodné reagovat

discord-puzzle

Kyberzločinci v současné době zneužívají k šíření škodlivého kódu komunikační platformu Discord. Rozesílají trojského koně, který otevírá cestu mnohem nebezpečnějšímu ransomwaru. | Zdroj: ilgmyzin/Unsplash

Podle dostupných informací jsou data, uložená na paměťovém nosiči napadeného počítače zašifrována. Škodlivý kód také odposlouchává některé údaje uživatele. Jde například o název počítače, IP adresu a Discord tokeny. To je jedinečná řada čísel a písmen, která se vytvoří při přihlášení uživatele a slouží k jeho autorizaci. 

S odcizenými přihlašovacími údaji útočníci mohou převzít kontrolu nad účtem a komunikovat jménem oběti. Pokud na svém počítači objevíte AXLocker, měli byste okamžitě změnit své heslo k účtu Discordu. Ukradené tokeny se tak stanou neplatnými.

Zdroj: Bleeping Computer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud