Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Hrozba pro fotbalové fanoušky: místo nákupu vstupenky můžete skončit v pasti

Jakub Fišer 28.11.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Fotbalová sezóna v Česku pomalu spěje ke konci podzimní části a dle návštěvnosti tří největších tuzemských klubů to vypadá, že o vstupenky na zápasy je enormní zájem. Tak velký, že to přilákalo mnoho podvodníků a šmejdů, kteří se vstupenkami kupčí, anebo se snaží jinak podvést zákazníky.

Kapitoly článku

Jak nakoupit vstupenky? Hlavně oficiálně

Nákup vstupenek na jakoukoliv sportovní, a vlastně i kulturní akci, by měl vždy probíhat skrz oficiální nákupní kanál. U pražské Slavie jde například o Ticketportal, u Sparty portál Enigoo. Nákup můžete také uskutečnit fyzicky na pokladně svého oblíbeného týmu.

Právě druhá zmiňovaná Sparta, úřadující mistr ligy, informoval na svých stránkách o narůstajícím podílu podvodů na zákazníky.

„Doporučujeme fanouškům, aby si nepořizovali vstupenky na zápasy Sparty mimo oficiální kanály. Může se jednat o podvod, falzifikáty, nebo neoprávněný prodej za neadekvátní cenu, která není stanovena klubem. Vstupenky si kupujte výhradně přes oficiální distribuční kanál ACS,“ stojí v prohlášení.

Mohlo by vás zajímat

Pozor na překupníky a podvodníky

Na internetu můžete narazit na mnoho míst, kde se se vstupenkami kupčí, anebo se přeprodávají z důvodu nemožnosti dostavit se na zápas. Velkou spoustu takových vstupenek najdete třeba ve facebookových skupinách a na všemožných fórech.

Nákup je to sice z pohledu spotřebitele legitimní, nicméně nikdo vám neručí za to, že vstupenku za své peníze dostanete. Výměna peněz za vstupenku v rámci obchodu na sociálních sítích je pouze o domluvě, šance na to, že budete podvedeni, je tedy opravdu velká.

Navíc Sparta i Slavia nabízí svým fanouškům možnost vstupenku či permanentku přenechat v rámci aplikace. Zkrátka si jen vytvoříte profil a přesdílíte unikátní QR kód jinému uživateli. Ať už zadarmo, nebo za poplatek. Pokud tedy od někoho kupujete vstupenky, berte ideálně vždy takto převedené vstupenky z aplikace a peníze si předejte ideálně osobně. Jedině tak stoprocentně zamezíte možnému podvodu.

Zdroj: Sparta, Slavia


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud