Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Hry pro PlayStation zdarma: tři bezplatné tituly získáte na pár kliknutí

Jakub Fišer 04.01.2024
Zdroj: Focus Entertainment / Evil West press kit

Pokud si i v roce 2024 hodláte platit předplatné PlayStation Plus na vaší herní konzoli, hned zkraje ledna na vás čekají tři opravdu zajímavé tituly. Všechny tři navíc přichází v úpravě pro PlayStation 5, takže spokojenost by měla panovat zejména u novomajitelů, kteří dostali konzoli třeba pod stromeček.

Kapitoly článku

„Bezplatné“ hry pro PS5

Jako hlavní titul v rámci předplatného PlayStation Plus dostanete středověkou akční adventuru A Plague Tale: Requiem. Jde o pokračování úspěšného titulu z roku 2019. Hra je dostupná pouze pro PlayStation 5, na starší konzole nevyšla.

„V tomto pokračování oceňovaného dobrodružství se Amicia a Hugo po útěku ze zničené vlasti vydávají daleko na jih do nových oblastí a živých měst. Tam se pokoušejí začít nový život a ovládnout Hugovu kletbu,“ stojí v anotaci.

Zdroj: Focus Entertainment / YouTube

Zábavou překypuje také temná westernová střílečka z pohledu třetí osoby Evil West. V té se ujmete role Jesse Rentiera, jednoho z posledních žijících lovců upírů, který musí očistit americký divoký západ od temných sil. Za hrou stojí varšavské studio Flying Wild Hog, které se proslavilo například minisérií Shadow Warrior.

Zdroj: Focus Entertainment / YouTube

Do třetice volně dostupných her je tu indie akční RPG Nobody Saves the World od kanadského studia Drinkbox Studios. Ve hře ovládáte postavu jménem Nobody, která je vybavena hůlkou. Ta umožňuje proměňovat se do 18 podob, jako jsou kouzelníci, roboti nebo draci. Každá podoba má na začátku hry dvě základní schopnosti, avšak s postupem hry se odemykají nové schopnosti. Cílem hry je pobavit a rozproudit kreativitu.

Předplatné PlayStation Plus

Trojice her bude pro předplatitele PlayStation Plus (jakéhokoliv tarifu, stačí základní Essential za 1 880 korun ročně) dostupná do 5. února. Kromě nároku na bezplatné tituly mají předplatitelé PlayStation Plus také možnost hrát hry v online multiplayeru, popřípadě dostávají i další slevy pro nákup videoher v obchodě PlayStation Store.

Zdroj: PlayStation Blog, Metacritic


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud