Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HTC představilo nový telefon: jde tak trochu o paskvil a ještě ke všemu jen pro Rusko

Jakub Fišer 26.10.2022

Někdejší veleoblíbený výrobce mobilních telefonů HTC nemůže najít jiskru, kterou předával svým produktům dříve. Zkouší to tedy přes laciné modely na odlehlých trzích. Ale proč zrovna v Rusku?

Kapitoly článku

HTC Wildfire E Plus

Jak vidno, novinka od HTC vzbuzuje více otázek než odpovědí. Jmenuje se Wildfire E Plus a jde o vstupní model s jen základní výbavou a cenou na spodní hranici. Plastové šasi skrývá fotomodul s duální sestavou kamer: 13Mpx hlavní a 5Mpx makro, vepředu je pak ještě 5Mpx selfie fotoaparát.

Dále nabízí HTC Wildfire E Plus 2 GB RAM, 32GB úložiště, Android 12 v edici Go, 5150mAh akumulátor s 10W nabíjením a 6,52″ obrazovku typu LCD s HD+ rozlišením a základní 60Hz obnovovací frekvencí. Výkon dodává telefonu čipová sada MT6739 od MediaTeku, čtyřjádrový procesor umožňuje maximální takt 1,5 GHz. Z další výbavy může zaujmout Dual SIM, Bluetooth 4.2, GPS, USB-C a 3,5mm audiojack.

HTC v Rusku

Nyní ale k těm otázkám. HTC potřebuje znovu rozjet prodeje, které notně dotuje z výdělků VR headsetu Vive. Je ale ideální začít renesanci firmy na trhu v Rusku? Tato země rozpoutala krvavou válku na Ukrajině, perzekuuje svoje občany a porušuje mezinárodní i lidská práva.

| Zdroj: PHConcepts / YouTube

Tento krok je pozoruhodný právě od HTC, firmy z Tchaj-wanu – de facto samostatné demokratické republiky odtržené od Číny. Čínská lidová republika jejich samostatnost neuznává a hovoří o ostrově Tchaj-wan jako o své provincii. Má HTC skutečně zapotřebí nahánět si prodeje na trhu v Rusku?

A co je možná ještě zajímavější, ve skutečnosti totiž nejde tak úplně o smartphone HTC, nýbrž čínské firmy z Šen-čenu jménem UMIDIGI. Model UMIDIGI C1, který HTC převzalo a “pláclo” na něj své logo, pořídíte i v České republice, a to s cenou 2600 Kč včetně DPH. Zato HTC Wildfire E Plus se v Rusku prodává za 7990 rublů, tedy asi 3200 Kč v přepočtu.

Přitom kooperace zrovna s UMIDIGI může někdejšímu králi smartphonového trhu spíše ublížit. UMIDIGI bylo v minulosti kritizováno za laxní softwarovou podporu, neschopnost starat se o své produkty po vydání a také nepopulární marketingové kampaně, v rámci kterých jste dostali smartphone, když jste na něj napsali pozitivní recenzi.

Zdroj: Gizmochina, Wikipedia


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud