Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Huawei oficiálně představil P8

Michal Bareš 15.04.2015

Firma Huawei dnes v Londýně uvedla na trh nejnovější verzi stylové vlajkové lodi s označením P8. Řada technických detailů a jeho podoba už na internet unikla dříve, ale překvapeni v podobě větší 6,8" verze P8 jsme se nakonec přeci jen dočkali.

web-huawei-tk-nahled V těle o tloušťce 6,4 mm se nachází 5,2“ IPS NEO displej, 64bitový osmijádrový procesor Kirin 930/935 a akumulátor se slibnou kapacitou 2 600 mAh, která podle výrobce stačí na víc než 10 hodin sledování videa. V další části prezentace bylo zveřejněno, že podle výpočtů Huawei vydrží telefon běžnému uživateli jeden a půl dne a náročnému uživateli na jeden pracovní den.

 Telefon obsahuje dvě antény (prý zrychlují datový přenos až o 20 procent) a dva sloty pro SIM karty (nanoSIM a nanoSIM/microSD, max. 128 GB), prodávat se bude ale i verze pouze s jedním SIM slotem. Podporuje přenos dat po 4G sítích, samozřejmostí je Bluetooth a Wi-Fi 802.11. Inovace se podle výrobce dočkal 13MPx fotoaparát, jehož specialitou má být optická stabilizace, která zajistí lepší snímky při horších světelných podmínkách. Telefon je podle výrobce vybaven prvním RGBW senzorem, který při snímání scén s vysokým kontrastem zvyšuje jas až o 32 % a za slabého osvětlení jej snižuje až o 78 %. O zpracování snímaných dat se stará nový obrazový ISP procesor. V rámci prezentace dokonce výrobce ukazoval porovnání snímků z P8 a iPhonu 6 Plus, které samozřejmě dopadly ve prospěch P8. Užitečná je také dynamická expozice několika snímků s automatickým doplněním příliš tmavých nebo světlých detailů. Kamera je celá uložena v těle telefonu a nevystupuje ze zadní části. Velkou pozornost při prezentaci věnoval Huawei kreativním schopnostem nového telefonu, například bohaté možnosti hraní se světlem a dokonce „kreslení ohněm“.

Kromě výkonného hardwaru je u P8 nejdůležitější design telefonu. Ten se bude prodávat ve čtyřech barevných provedeních (šampaň, zlatá, černá, šedá). Tělo je celohliníkové (výrobce prý použil letecký hliník) s kovovou texturou, pověsti o keramickém šasi se tedy ukázaly jako liché. Díky tenkým rámečkům okolo displeje se podařilo rozměry telefonu vměstnat do velikosti běžného 4,7“ smartphonu.  K telefonu se budou prodávat i zajímavé kryty, například kožený kryt s otvory, který umožňuje podívat se na příchozí hovor bez otevření krytu, nebo e-inkový 4,3“ přídavný zadní displej, který z P8 udělá miniaturní čtečku. Líbí se nám i možnost odemykání telefonu pomocí náramku B2. Podle prezentace je telefon díky obalu vyrobeného z nanomateriálů odolný vůči polití vodou.

Šuškalo se o současném uvedení levnější verze P8, ale překvapením bylo namísto toho představení vetší verze P8 Max s 6,8“ displejem a 4 500mAh akumulátorem, který prý vydrží na 2,23 dne.  

K samotným telefonům se dostaneme až po skončení prezentace, kdy také přineseme víc informací o zbývajících technických detailech.

P8 bude stát 499 Euro v konfiguraci s 16GB úložištěm (šedá a šampaň), resp. za 599 Euro v 32GB verzi. P8 Max bude s 32GB stát 549 Euro a se 64GB 649 Euro.

  


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud