Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak na ekologický monitor

redakce 23.03.2018

Dnešní zákazníci myslí na ekologii víc než kdy dříve. Hledají, jak zvyšovat svoji produktivitu a nezatěžovat přitom planetu.

Technologie jdou kupředu vysokým tempem, a my proto požadujeme stále vyšší výkon a vyšší kvalitu, což vede k obrovské spotřebě energie a plýtvání omezenými zdroji naší planety. Naštěstí, pokud jde o monitory, je na trhu již dostatek řešení, která kombinují výkon a udržitelný rozvoj. Zákazníci tak mají na výběr monitory, které splňují jejich náročné požadavky, ale mají zároveň minimální dopad na životní prostředí. Společnost MMD takové modely v nabídce má. Tyto modely nabízí inovativní funkce pro snížení dopadu na životní prostředí a zároveň přináší skvělý obraz a výkon.

Lepší svět začíná s efektivní spotřebou

Při výběru monitoru přátelskému k životnímu prostředí je klíčový certifikát TCO Edge, který získají pouze produkty lepší, než jsou současné ekologické normy. TCO Edge požaduje, nad rámec standardních TCO požadavků, aby produkty při výrobě využívaly minimálně 85 % recyklovaného plastu a 100% recyklovatelné obaly. Musí být energeticky úsporné s minimem nebezpečných materiálů a navržené pro snadnou recyklaci. Díky svému zaměření na vývoj monitorů s nízkou spotřebou získali monitory Philips i certifikaci EnergyStar 7.0. A chytrá výbava včetně PowerSensoru, který dokáže pomocí infračerveného signálu zjistit přítomnost člověka před monitorem, snižuje spotřebu energie až o 80 %. A konečně, hardwarový vypínač, umístněný pohodlně na zadní straně monitoru, umožňuje uživatelům úplně odpojit monitor od napájení, a ještě vice tak pomáhá snižovat jejich uhlíkovou stopu.

Balení a materiály chytře

Monitory Philips jsou již od základu „zelené“. Díky tenkému profilu a odlehčeným materiálům může být balení minimální a navíc je 100 % recyklovatelné. Kromě souladu s nařízením RoHS jsou monitory Philips také certifikovány na EPEAT Gold. Program EPEAT pomáhá zákazníkům hodnotit monitory na základě 51 enviromentálních kritérií, podporovaných organizací US EPA. Certifikace úrovně Gold znamená, že při výrobě monitoru je použito minimálně 30 % recyklovaného plastu. Navíc, monitory neobsahují žádné PVC/BFR sloučeniny nebo rtuť.

Maximální produktivita a zelená řešení

MMD pomáhá zákazníkům vybrat pro ně správný monitor s vědomím, jaký dopad tato volba mít bude na životní prostředí. Díky přístupu společnosti k trvalé udržitelnosti monitorů Philips nebyla volba nikdy snadnější. Vynikající kombinaci výkonu a péče o životní prostředí nabízí nový model Philips 272P7VPTKEB ze série P7. Monitor přináší 4K UHD rozlišení, 10 bitové barvy pro skvělý obraz a PowerSenzor. Skvělými monitory pro ekologicky přátelský výkon jsou i monitory ze série B7. Tato série nabízí kompletní portfolio řešení pro jakékoliv kancelářské nasazení. Zajímavým modelem této série je Philips 240B7. Během jeho výroby se používá až 85 % recyklovaných plastů. Monitor s 24palcovou úhlopříčkou a IPS panelem má ideální parametry pro práci v kanceláři – poměr stran 16:10, WUXGA rozlišení a PowerSenzor.

Full HD monitory Philips 221B7 a 241B7 jsou rovněž vybaveny technologií PowerSenzor, vyznačují se vynikající spotřebou energie a navíc 100% recyklovatelným balením. Dalšími zajímavými vlastnostmi jsou funkce jako SmarConnect a LowBlue Mode nebo technologie Flicker-Free. Pokud hledáte větší rozlišení, tak Philips 272B7 nebo 242B7 bude pro vás správná volba. Jedná se o 24 a 27palcové modely s QHD rozlišením, širokou paletou konektorů a vynikající ergonomií, navíc s ochranou soukromí, díky vyskakovací webkameře.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme