Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak nahrávat hovory na telefon? Není to nic těžkého, zvládne to každý

Jakub Fišer 27.10.2022

Pokročilí uživatelé častokrát volají po funkci nahrávání telefonních hovorů v systému Android a iOS. I když tuto funkci možná většinu času nevyužijete, občas vám může přijít k duhu. Jak na iPhonu a telefonu s Androidem nahrávat hovory?

Kapitoly článku

Určitě si dobře vzpomínáte, že když telefonujete s operátorem nebo potřebujete cokoliv jiného řešit s asistentem v call centru, vždy vás upozorňuje: tento hovor se nahrává. Ať už kvůli tomu, aby “byly služby zkvalitněny”, nebo aby na vás měli páku a měli uložené vše, co říkáte. Tak či onak, určitě je to důvod k tomu, abyste i vy takové hovory nahrávali.

Zde je ale důležitá legislativa Evropské unie, konkrétně tzv. GDPR, tedy Obecné nařízení o ochraně osobních údajů. Podle toho nemáte právo nahrávat telefonní hovor s druhou osobou bez jejího souhlasu. A právě z toho důvodu neumí tuto funkci operační systém Android přímo od výrobce, ačkoliv třeba na mobilech v USA ano.

Nahrávání hovorů Android

Nevadí, existuje na to totiž celá řada aplikací, které zaručí podobný zážitek. Na Androidu může nahrávání hovorů obstarat aplikace Nahrávání hovorů - ACR, případně Záznam Hovoru od Appliqato.

Zdaleka největší úspěch má potom Záznamník hovorů od Lucky Mobile Apps (4,1 hvězdy, víc jak 1 milion stažení). Všechny fungují jednoduše, přehledně, uloženou nahrávku umí uložit do paměti telefonu, ale i na paměťovou kartu. 

Aplikace na nahrávání hovorů | Zdroj: Lucky Mobile Apps / Google Play

Aplikace na nahrávání hovorů | Zdroj: Lucky Mobile Apps / Google Play

Nahrávání hovorů iPhone

Také na konkurenčním App Store je celá řada aplikací pro nahrávání hovorů na iPhone. Popularitu má zaručenou oblíbený Recordeon, popřípadě TapeACall. Jenže obě aplikace nabízí jen bezplatný režim na vyzkoušení a pak chtějí zaplatit: Recordeon 9,99 dolaru měsíčně, popřípadě 4,99 dolaru týdně (120 korun týdně), TapeACall potom 9,99 dolaru ročně (245 korun).

Nahrávání hovorů bez aplikací

Co ale dělat, když aplikacím nevěříte – anebo vám vyprší bezplatný přístup a vy nechcete platit? Řešením může být vzít druhý telefon, hovor zapnout na hlasitý odposlech a na druhém mobilu zapnout diktafon.

Stejně dobře by fungoval starý mikrofon, máte-li jej doma ještě z dob, kdy monitory neměly vlastní zabudovaný mikrofon. Vždy byste ale měli myslet na to, že musíte druhé straně oznámit, že hovor nahráváte.

Zdroj: Autorský text, Google Play, App Store


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud