Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak ochránit váš domov před zkázou? Ikea bude prodávat levné bezpečnostní senzory

Jakub Fišer 29.11.2023
Zdroj: Ikea / oficiální press kit

Každý máme strach o svou domácnost, speciálně, když odcházíme z bytu se zapnutým spotřebičem, například plotnou, myčkou nebo pračkou. Nikdy nevíte, co se ve vaší nepřítomnosti může stát. Nápomoc slibují nové bezpečnostní senzory švédského obchodního domu Ikea.

Kapitoly článku

Bezpečnostní senzory Ikea

Ikea představila trio bezpečnostních senzorů. Pouští se s nimi do zcela neokoukaného segmentu. Chytrou domácnost Ikea sice již několikrát zkusila a dokonce se těší u zákazníků veliké popularitě.  Nicméně bezpečnost navázanou na IoT, zde zatím Ikea žádný produkt neměla.

Mění se to s triem senzorů Vallhorn, Prasoll a Badring. Jde o bezpečnostní senzory, konkrétně snímají únik tekutiny a pohyb, a jejich výhodou je, že díky připojení k aplikaci a k domácí Wi-Fi je vlastně úplně jedno, kde se nacházíte. Upozorní vás zkrátka pomocí notifikace.

Mohlo by vás zajímat

K čemu konkrétně slouží jednotlivé výrobky?

Senzor na dveře a okna Parasoll se dá nenápadně namontovat na okna nebo na dveře. Když se tyto přístupové body otevřou nebo zavřou, senzor o tom informuje uživatele, kteří se tak dozvědí o všech nečekaných vstupech.

Bezdrátový pohybový senzor Vallhorn se dá umístit uvnitř i venku. Když detekuje pohyb, aktivuje světla. Barvu i intenzitu osvětlení je možné nastavit podle osobních preferencí. Zde je tedy ukázka možnosti propojení s jinými zařízeními v rámci smart home.

Senzor úniku vody Badring přijde vhod poblíž míst, kde se používá voda. Pokud detekuje únik vody, informuje o tom uživatele buď upozorněním, které zašle na mobil, nebo aktivací vestavěného alarmu.

Senzor pohybu Parasoll
Zdroj: Ikea / oficiální press kit

Cena a dostupnost

Všechny tři chytré senzory využívají software Zigbee. Jsou připojené k systému IKEA Home smart a jako takové se budou průběžně aktualizovat, takže časem budou nabízet více funkcí a možností.

Od ledna 2024 budou v prodeji senzory Parasoll (za 249 Kč vč. DPH) a Vallhorn (za 199 Kč vč. DPH). Senzor Badring (za 199 Kč vč. DPH) bude následovat v dubnu 2024.

Zdroj: Ikea


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud