Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak se zbavit otravných reklamních e-mailů? Gmail má jednoduché řešení

Jakub Fišer 02.06.2022

Nevyžádané reklamní e-maily jsou moderním plevelem v našich internetových poštovních schránkách. Málokdo ví, že mailové klienty nabízí přímo funkci automatického odhlášení odběru těchto reklam. A jedním z nich je také aplikace Gmailu.

Ať už si na odsouhlasení propagačních zpráv dáváte sebevětší pozor, ať už máte sebelepší spamový filtr, stejně si na vás přijdou. Reklamních e-mailů má celá řada z vás plnou schránku. A nejen, že v ní zabírají místo, ale také vás okrádají o čas a způsobují nechtěnou pozornost, kvůli které si v krajním případě můžete zakoupit nějaký produkt prostě jen kvůli tomu, že jste na něj viděli reklamu.

Jednoduchým řešením je omezit čas strávený s reklamou a ideálně zamezit tomu, aby se k vám reklama vůbec dostala. Pomoci může odhlášení odběru marketingovým e-mailům, které se na nás valí horem dolem. Velká většina těchto zpráv nabízí úplně dole v patičce možnost “odhlásit odběr”. Často je ale velmi malým písmem, nebo schovaná za nicneříkající slovní spojení “změna podmínek zasílání obchodních sdělení”. Velmi často také zřizovatelé těchto reklam používají slovo “newsletter”, kterému starší neanglofonní uživatelé nemusí rozumět.

Jak odhlásit odběr reklam přes Gmail?

Oblíbený e-mailový klient Gmail, stejně tak jako třeba nativní poštovní aplikace Apple Mail pro macOS, nabízí však přímo tlačítko “Odhlásit odběr”. To najdete v aplikaci v telefonu po otevření kontextové nabídky skrývající se pod třemi tečkami. Poté vyskočí hláška, zdali opravdu chcete přestat dostávat podobné zprávy od tohoto odesílatele. Stačí znovu odklepnout “Odhlásit odběr”.

Malou oklikou je tato funkce dostupná i pro desktopové rozhraní Gmailu. Zde ale musíte zvolit “Ignorovat”. V tu chvíli se zpráva přesune do speciálního seznamu, odkud ji můžete rovnou přesunout do schránky na spam. Další možností je rovnou zprávu označit jako spam. Problém je ale v tom, že tímto se neodhlásíte z odebírání newsletteru, pouze odstraníte tuto zprávu. Pro definitivní odhlášení z odběru tedy doporučujeme aplikaci v telefonu.

U zmíněného Apple Mail (Pošta) je situace o poznání lepší. Tato funkce je dostupná jak v aplikaci Mail pro iPhone a iPad, tak i v desktopové aplikaci pro Mac. Najdete ji hned nahoře nad samotným e-mailem pod obligátním tlačítkem “Odhlásit odběr”.

Zdroj: 9to5Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud