Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak by vypadali Simpsonovi jako reální lidé? Umělá inteligence přináší odpověď

Jakub Fišer 29.03.2023

Umělá inteligence slouží k tomu, aby pomohla se vzděláním, s prací, ale v neposlední řadě je využívána i k zábavě. Své o tom ukázala již neuronová síť Midjourney nebo DALL-E. Schopnou umělou inteligencí oplývá také Photoshop od Adobe.

Kapitoly článku

Lifestylový komediální server Bored Panda se zaměřuje na vtipné obrázky a koláže. Jedním z přispěvatelů je i Hidreley Diao, který se rozhodl přetvořit postavy z animovaného seriálu Simpsonovi do kontur reálného světa.

Využil k tomu právě funkci Photoshopu jménem FaceApp, výsledek pak doladil pomocí nástrojů Gradient a Remini. Nutno však poznamenat, že i když tento grafický projekt Hidreley uskutečnil již před rokem, nyní se dostává znovu na světlo a lidé ho sdílí na sociálních sítích, právě kvůli popularitě umělé inteligence (AI).

Vočko Szyslak | Zdroj: se svolením @hidreley

Vočko Szyslak | Zdroj: se svolením @hidreley

Autor předělávek k tomuto projektu napsal: „Když se díváme na nějaký animovaný film, je přirozené, že bez problémů přijímáme kreslené proporce postav, koneckonců jsme na tento typ rysů docela zvyklí. Ale co kdyby se jako kouzlem staly skutečnými, z masa a kostí? Pokusil jsem se je přenést do našeho světa prostřednictvím umělé inteligence.“

Simpsonovi podle AI

A jak se mu to povedlo? Otravný pobožný soused Simpsonových Ned Flanders vypadá přesně jako v seriálu, dokonce má i ikonický hustý knír.

Barman Vočko Szyslak má i v seriálu působit šeredně, s plochým nosem, protáhlým obličejem a prošedivělými kudrnatými vlasy. Umělá inteligence se o jeho živou karikaturu postarala výborně.

Homer Simpson | Zdroj: se svolením @hidreley

Homer Simpson | Zdroj: se svolením @hidreley

Zdaleka nejpovedenější je však samotná rodinka Simpsonových. Homer, otec od rodiny, obtloustlý hrubián s dvěma pramínky vlasu na hlavě, vypadá parádně.

Stejně tak jeho družka Marge, která má typické modré vlasy a v obličeji je vidět empatie, ale i důraz na dodržování zásad. Všechny AI podoby Simpsonových si můžete prohlédnout na instagramovém profilu @hidreley.

Zdroj: Bored Panda, @hidreley / Instagram


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud