Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jednoduchý stahovač videí z YouTube: ve třech krocích je video na lokálním disku

Jiří Palyza 01.03.2021

Ne všechny programy na stahování videí z YouTube lze doporučit. Mnoho z nich je plných adwaru. Kdo hledá jednoduché řešení bez reklamy a dalších zbytečností, jeden z freeewarových nástrojů to dokáže. Stahuje videa v rozlišení 4K v jednoduchých třech krocích.

Pokud se chystáte stahovat video soubory z YouTube, případně si z této platformy ukládat hudební klipy ve formátu MP3, máte v současnosti na výběr z bohaté nabídky. Na trhu je k dispozici bezpočet nástrojů. Trochu nepříjemné je, že většina z nich je plná reklam, vyskakovacích oken s přesvědčováním k nákupu plné verze a zbytečných funkcí, anebo jsou pro běžné uživatele zbytečně technické.

Relativně nová alternativa s názvem Free Video Downloader pro YouTube má klasický freewarový přístup: videa a hudbu stahuje zdarma, bez reklamy a dalších nepotřebných zbytečností. Ke stažení obsahu stačí jednoduché tři kroky.

freevideodownloader-logo

Free Video Downloader pro YouTube 0.5.4

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj stahuje všechna videa z populární video platformy snadným postupem.

Stáhněte si

 

Stažení obsahu z YouTube nemusí být nic složitého

freevideodownloader

Uživatelské rozhraní programu je přehledné a bez záludností lze ve třech krocích stáhnout z YouTube požadovaný obsah. | Zdroj: Free Video Downloader

Je příjemné vidět tak minimalistické rozhraní. V horní části obrazovky najdete pouze jediné vstupní pole pro zadání odkazu na video, které můžete zkopírovat z adresního řádku YouTube. Po krátkém skenu stahovač nabídne různou kvalitu výsledného videa. Obvykle jej lze ponechat na nejvyšší úrovni, ať už je to 4K nebo Full HD.

Praktická je funkce zabudované konverze. Pokud tedy chcete uložit hudební klip jako zvukový soubor, stačí zaškrtnout pole vedle možnosti »Also save as MP3«. Video soubor lze poté vždy odstranit a ponechat si pouze hudbu.

Poté, co zadáte cílové umístění souboru, stačí kliknout na modré tlačítko pro stažení a počkat, až se video načte. Mezitím si můžete připravit a přidat další videa z YouTube, aby je bylo možné stahovat současně.

Ideální pro občasné použití

Je příjemné zjistit, že něco takového stále existuje: skutečný freeware, který chce sloužit svému účelu a dělá to dobře. Nedostatek možností nastavení v tomto případě není chybou, ale výhodou pro každého, kdo se nechce příliš zdržovat technickými detaily. Tento nástroj ale není vhodný pro pokročilé uživatele, kteří by raději stahovali v jednom kroku celé playlisty. Pro takové případy je lepší použít například 4K Video Downloader.

4kv-logo

4K Video Downloader 4.14

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného programu si snadno stáhnete videa z YouTube v požadovaném formáu.

Stáhněte si

 

Jedním z oblíbených stahovačů je také youtube-dl. Je rychlý, bez reklam a v jeho výbavě je vše, co potřebujete. Freeware je schopen stahovat kompletní videa nebo zvukové stopy a nabízí možnosti pro jemné doladění. Jen musí být ovládán z příkazového řádku.

youtube-dl-logo

youtube-dl

CHIP hodnotí Dobrý

Platformově nezávislý stahovací program pro YouTube, který se ovládá z příkazového řádku.

Stáhněte si
stahujte-program

YouTube DLG 0.4

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Program nabízí snadno použitelné grafické rozhraní pro platformově nezávislý stahovač youtube-dl.

Stáhněte si
stahujte-program

YDL-UI 2.6.12

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Další z variant grafického rozhraní pro stahovač youtube-dl, který se ovládá z příkazového řádku.

Stáhněte si

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud